Coucke laat zich uit over toekomst KV Mechelen

door
Coucke laat zich uit over toekomst KV Mechelen

Gesteund door een enthousiaste massa supporters won KV Mechelen zondag met 3-0 van KFCO Beerschot Wilrijk, even was voetbal er weer een feest. Maar er blijven donkere wolken boven het AFAS-stadion hangen. Door het aandeel van enkele bestuurslui in het onderzoek naar matchfixing, is de toekomst van de club momenteel hoogst onzeker.


Indien KVM als club schuldig wordt bevonden aan (poging tot) wedstrijdvervalsing, dreigt schrapping uit de competitie en degradatie naar de amateurdivisies. Het zou een regelrecht drama zijn voor de club en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal. Pro League-voorzitter Marc Coucke hoopt dit dan ook te voorkomen. "KV Mechelen bestaat dankzij zijn supporters. Enkele jaren geleden hebben ze elk 1.000 euro gegeven, ze waren er ook toen het moeilijk ging. De club verdient het nooit om geschrapt te worden. En wat betreft degradatie: je moet afwachten tot zaken bewezen worden", klonk het bij La Tribune.

Uiteraard zullen de regels gevolgd moeten worden en is elke club gelijk voor de wet. Coucke benadrukt dan ook dat hij er persoonlijk weinig aan kan veranderen. "En ik ben al helemaal niet de persoon die daarover moet oordelen. Maar natuurlijk zou ik het extreem jammer vinden mocht het gebeuren."

POLL: Indien de bestuurslui op eigen houtje werkten, mag KVM als club niet gestraft worden ...

Meest recent

Club Brugge zet Union SG een hak: "Lijntje uitgooien?"

Club Brugge heeft de titelstrijd niet meer in eigen handen. Blauw-Zwart moet zijn wedstrijden zien ...

33
33
Antwerp maakt plan met Toby Alderweireld bekend

Toby Alderweireld stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De voormalige Rode Duivel lag ...

32
32
Standard snel weer naar de top? Wilmots onthult plannen

Standard Luik hoopt de gloriejaren van weleer snel opnieuw te beleven. Met Marc Wilmots heeft de ...

74
74
Van Himst lyrisch over Club-speler: "Zijn beste seizoen ooit"

Zondagmiddag staat opnieuw een belangrijke afspraak binnen de titelstrijd op het programma. Club ...

110
110
'Real gaat wild tekeer: tweede topaanwinst heeft getekend'

Real Madrid moest donderdagavond lijdzaam toekijken hoe aartsvijand FC Barcelona de titel vierde. ...

55
55
AA Gent grijpt rigoureus in: grote kuis in spelersgroep

KAA Gent werkt zondagavond tegen KRC Genk zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen af. Voor een ...

127
127
Salah doet markante uitspraak: De Bruyne naar Liverpool?

Zaterdagavond staat de finale van de FA Cup tussen Manchester City en Crystal Palace op het ...

93
93
Union dit weekend kampioen? Boskamp doet voorspelling

De titelstrijd in de Jupiler Pro League heeft zijn climax bijna bereikt. In één ...

243
243
Hasi naar uitgang Anderlecht: drie nieuwe topcoaches genoemd

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag tegen Club Brugge zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen ...

932
932
Bom barst op de Bosuil: Antwerp tikt fans op de vingers

Antwerp is eindelijk begonnen met de bouwwerken aan Tribune 2, waardoor de capaciteit van de Bosuil ...

294
294
Politie zet grove middelen in voor Anderlecht-Club Brugge

Hoogspanning in de Jupiler Pro League, want komend weekend kan de titelrace in een beslissende plooi ...

661
661
Hasi klopt zich op de borst: "Hen heb ik beter gemaakt"

RSC Anderlecht krijgt zondag Club Brugge over de vloer. Niet alleen voor Jan Vertonghen, maar ook ...

130
130
Club-advocaat maakt burgemeester Anderlecht met grond gelijk

Club Brugge hoopt zondag haar titelkansen gaaf te houden op het veld van RSC Anderlecht. Daar moet ...

758
758
Kindermans slaat toe: Antwerp legt goudhaantje vast

De bomen groeien niet langer tot in de hemel bij Antwerp, dat nu al een tijdje de tering naar de ...

219
219
'Koerswijziging bij AA Gent: grote comeback van Bayat?'

De deelname aan de Champions' Play-Offs is een martelgang geworden voor AA Gent, dat na zeven ...

277
277
Storck met botte bijl tekeer: tabula rasa bij Cercle Brugge

Cercle Brugge verbaasde vriend en vijand door Bernd Storck terug naar Jan Breydel te lokken. Net ...

359
359
Antwerp & Anderlecht scherprechter: Club of Union geboycot?

De titelrace kan komend weekend in een beslissende plooi vallen. Mits een zege van koploper Union ...

286
286
'AA Gent drukt door: eerste zomeraanwinst op komst'

Behoudens een mirakel zit het seizoen er al op voor AA Gent, dat voor het eerst in tien jaar tijd ...

217
217
'Renard loopt blauwtje: Anderlecht vangt bot bij Charleroi'

Nu het einde van het seizoen nadert trekt ook de internationale geruchtenmolen zich stilaan op gang. ...

210
210
'KRC Genk heeft opvolgers Tolu & El Ouahdi al te pakken'

Thorsten Fink windt er geen doekjes om: nu er niks meer op het spel staat voor KRC Genk is de coach ...

419
419

Meer sportnieuws