Moet Pearson opstappen na nieuwe blamage voor OHL?

door
Moet Pearson opstappen na nieuwe blamage voor OHL?

Zal Nigel Pearson ook volgend weekend nog op de bank zitten als coach van OHL? Die vraag stelt zich na de blamage die de Leuvense club vandaag onderging op het veld van de nummer laatst, Tubeke. De Walen wonnen verdiend van een onherkenbaar zwak OHL, dat aan het seizoen begon met titelambities.

Tubeke was vorig seizoen veroordeeld tot de eerste amateurklasse, maar kon uiteindelijk toch in 1B blijven na het faillissement van SK Lierse. Ook dit seizoen kon de Waalse ploeg nog geen wedstrijd winnen, het verloor twee maal en speelde drie keer gelijk. OHL deed het voorlopig niet zoveel beter met één overwinning, een nederlaag en drie gelijke spelen en stond al onder een stevige druk.
Die druk werkte blijkbaar verlammend voor de jongens van Nigel Pearson want al na een kwartier spelen keek het tegen een 2-0 achterstand aan nadat Videmont en Henry zwak Leuvens verdedigen afstraften. Vooral bij het eerste doelpunt ging doelman Thamsatchanan gruwelijk in de fout. Wie een reactie verwachtte van de bezoekers nadien kwam bedrogen uit, het was de thuisploeg die uiteindelijk nog de beste kansen kreeg om de voorsprong verder uit te diepen. Halfweg leek de crisis compleet bij OHL.

Pearson stond al voor deze match stevig onder druk, dat zal er niet op verbeterd zijn.
De bezoekers kwamen iets beter uit de kleedkamers en Schuermans kreeg al meteen een prima kopkans, zijn bal werd nog van de lijn geveegd door doelpuntenmaker Videmont. Grote kansen bleven ook na de rust schaars, pas op twintig minuten van het einde moest Defourny nog eens ingrijpen na een knap schot van Persoons. Kerrouche maakte het uiteindelijk toch nog spannend door op tien minuten van het einde de aansluitingstreffer te maken: 2-1. OHL ontsnapte op de tegenaanval wel aan een derde treffer toen Henry voorlangs schoot. Uiteindelijk slaagde de ploeg van Pearson er niet meer in om een punt mee te pakken, het slikte zelfs nog de 3-1 en verliest zo voor de tweede keer dit seizoen. Tubeke komt door deze zege op gelijke hoogte van OHL en KV Mechelen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Videmont, 2-0 (17') Henry, 2-1 (77') Kerrouche, 3-1 (88') Garlito
Bijzonderheid:
Duplus (OHL) moet het veld verlaten na een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

Moet Pearson opstappen?

Meest recent

Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

2
2
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

128
128
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

36
36
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

344
344
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

333
333
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

46
46
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

59
59
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

602
602
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

449
449
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

99
99
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

283
283
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

85
85
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

33
33
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

259
259
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

223
223
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

99
99
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

74
74
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

516
516
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

134
134
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

98
98
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

117
117
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

100
100
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

239
239
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

120
120

Meer sportnieuws