Zulte Waregem wint Play-Off II na spectaculaire finale tegen Lokeren

door
Zulte Waregem wint Play-Off II na spectaculaire finale tegen Lokeren

Zulte Waregem mag zondag met KRC Genk strijden om het laatste Europese ticket. Essevee won immers de finale van Play-Off II na een spectaculair duel met Lokeren. Uiteindelijk moesten penalty's een winnaar aanduiden en daarin trok de thuisploeg aan het langste einde.


De thuisploeg begon als beste aan de wedstrijd en creëerde ook de nodige kansen. Lokeren-doelman De Wolf, Belgisch belofte-international, moest zich meermaals onderscheiden. Maar vlak voor rust schoot Essevee zich in eigen voet. Bongonda werd immers met rood naar de kleedkamer gestuurd na een waanzinnige fout op Miric, die het veld zelf geblesseerd moest verlaten. De West-Vlamingen moesten dus een volledige tweede helft met tien man afwerken.

En ook in die tweede periode viel er het nodige te beleven. Lokeren probeerde het numerieke overwicht uit te buiten en dat leek ook te lukken. Invaller Söder wist immers te scoren, maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd. Dury moest ingrijpen en slachtofferde Kaya voor Bjordal. Dat was duidelijk niet naar de zin van de Belgisch Turkse spelmaker die nukkig van het veld sjokte en meteen de kleedkamer inging.

ONWAARSCHIJNLIJK SLOT
In de slotminuten ontplofte de wedstrijd pas helemaal. Revelatie Cevallos scoorde de 0-1 met een erg listige vrije trap. De Waaslanders leken op weg naar de zege, maar dat was buiten De fauw gerekend. De routinier legde op zijn beurt aan voor een vrije trap en wist De Wolf te verrassen. Verlengingen moesten de winnaar van PO II aanduiden.

In het begin van die verlengingen kreeg Zulte Waregem het deksel meteen op de neus. Marecek pakte uit met één van de mooiste goals in zijn carrière en schilderde de bal heerlijk in doel. Dury besloot dan maar om Saponjic een extra aanvaller in de strijd te gooien en dat bleek een gouden zet. Diep in de tweede verlenging maakte hij op aangeven van Cordaro immers opnieuw gelijk. 

Een 2-2-gelijkspel dus na 120 minuten spelen en dus moesten strafschoppen de winnaar van de tweede nacompetitie aanduiden. Daarin toonde de thuisploeg zich het koelbloedigst. Uiteindelijk was het Gouden Stier Harbaoui die de beslissende elfmeter voorbij De Wolf trapte. 

Scoreverloop:
0-1 (89') José Cevallos
1-1 (93') Davy De fauw
1-2 (96') Lukas Marecek
2-2 (114') Ivan Saponjic

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

🚀

Wie pakt het laatste Europese ticket?

Meest recent

Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

11
11
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

70
70
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

129
129
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

14
14
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

12
12
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

35
35
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

173
173
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

48
48
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

33
33
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

90
90
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

148
148
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

30
30
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

92
92
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

124
124
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

98
98
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

165
165
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

493
493
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

462
462
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

346
346
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

648
648
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

272
272
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

841
841
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

618
618
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

264
264

Meer sportnieuws