Real Madrid blijft op koers om voor het derde jaar op rij de Champions League te winnen, maar had woensdagavond geen overschot tegen Juventus. De Madrilenen wonnen immers na een strafschop van Cristiano Ronaldo in de slotseconden. Bij die bewuste fase werd Gianluigi Buffon ook weggestuurd wegens uitvoerig protest richting scheidsrechter Michael Oliver.
Maar analist Wesley Sonck vond net dat de Italiaanse legende zich nog redelijk inhield. "Als ik Buffon was, dan had ik de ref echt een mep verkocht. Ik zou hem echt geslaan hebben. Als je op zo’n moment rood geeft, dan voel he het momentum volgens mij echt niet aan. Pas op, ik keur geweld natuurlijk af. Maar in de situatie van Buffon zou ik het wel begrepen hebben, het was toch waarschijnlijk zijn laatste Champions League-match ooit", werd de ex-spits geciteerd door Het Laatste Nieuws.
Buffon nam dus hoogstwaarschijnlijk afscheid van het Europese voetbal en hij zal gemist worden. "Ik vond het schitterend hoe hij op zijn 40ste nog vol passie de match beleefd heeft. Wat een toewijding. En hij keepte bovendien fantastisch, zijn redding op de afgeweken trap van Isco was heel straf. Maar ik denk wel dat Buffon ondertussen spijt heeft van zijn duwtje aan Oliver. Waarschijnlijk baalde hij als een stekker omdat hij zichzelf de kans had ontnomen om de strafschop van Ronaldo te pakken", aldus Sonck.
LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie
Kobe K