Sergei Fursenko, voorzitter van de Russische voetbalbond, heeft ontslag genomen. De preses deed dat naar aanleiding van de tegenvallende prestatie van Rusland op het Europees kampioenschap in Oekraïne en Polen.
De president van Rusland, Vladimir Poetin, kreeg maandagochtend als eerste de beslissing van Fursenko te horen. "Helaas eindigde het EK voor Rusland al in de eerste ronde. Dat is zonde, want de ploeg was zeer sterk en goed voorbereid door bondscoach Dick Advocaat. Het ging echter mis. Ik wil me verontschuldigen aan de Russische fans", reageerde Fursenko.
Poetin was het niet eens met de beslissing van Fursenko en heeft hem ook gevraagd zijn rol bij de UEFA niet in te leveren. "Hij is lid van het uitvoerend comité en Rusland moet die plaats niet kwijt raken."