Ibrahim Afellay, aanvaller van het Nederlands elftal, gelooft nog in een plek in de kwartfinales.
OnsOranje sprak met
Ibi over de wedstrijd tegen Portugal. De Nederlander meent dat de wedstrijd een spektakel gaat worden, omdat ook Portugal nog moet vechten voor een plek in de kwartfinales.
"Portugal is een topteam. Individueel heeft het ook veel kwaliteit", aldus Afellay. "Vooral in de aanval beschikt het over veel kracht, snelheid en veel scorend vermogen, maar dat hebben wij ook. Het wordt een zware wedstrijd, waarin ook de tegenstander moet strijden om door te gaan. Ik denk dat het een spektakel wordt."
Daarnaast analyseerde Afellay ook hoe Portugal zal gaan spelen. "Een gelijkspel is voldoende voor ze, maar ik denk niet dat Portugal een team heeft dat kan spelen op een gelijkspel. Ik denk ook niet dat het daarop uitdraait, want wij moeten winnen met minstens twee doelpunten verschil, dus we moeten er volledig voor gaan. Het zal een open wedstrijd worden." Op de vraag of het Nederlands elftal ook aanvallender zou gaan spelen, heeft Afellay zijn antwoord klaar. "We moeten afwachten voor welke tactiek de bondscoach kiest. Ik weet het niet, de spelers moeten het ook afwachten."
LEES OOK:
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes