Franco Teixeira Douglas, speler van FC Twente, had gehoopt mee te kunnen naar het Europees kampioenschap in Polen en Oekraïne. De verdediger mag echter officieel nog niet uitkomen voor het Nederlands elftal
Hij heeft in november 2011 zijn Nederlandse paspoort ontvangen, maar daarnaast moet de geboren Braziliaan ook minimaal vijf jaar in Nederland wonen. Bert van Marwijk kon daarom geen beroep doen op Douglas.
Voor Douglas was zou het een mooie ervaring zijn geweest. "Een EK was een mooie binnenkomer geweest. Ik heb nog nooit voor een nationale ploeg gespeeld, het lijkt me een bijzondere ervaring."
De 24-jarige verdediger weet dat zijn kans nog gaat komen. "Ik ben nog jong, mijn kans komt nog wel. Ik weet zeker dat ik Oranje ga halen. Dat moet gewoon. En als ik eenmaal bij de ploeg zit, dan ga ik niet meer weg. Ik hoop honderd interlands voor het Nederlands elftal te spelen", aldus Douglas tegenover
NUsport.
LEES OOK:
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws