"Zij hebben getoond dat Club Brugge niet meer top is"

door

STVV leek een moeizaam seizoen tegemoet te gaan, zeker toen er na amper twee speeldagen al van coach gewisseld wordt. Maar niets blijkt minder waar. Voor aanvang van de speeldag stonden de Kanaries warempel tweede in het klassement en dat met een bezoek aan leider Club Brugge in het vooruitzicht.


Het vertrouwen bij de Limburgers is dan ook groot. Doelman Lucas Pirard bijvoorbeeld, is ervan overtuigd dat zijn ploeg iets kan rapen op Jan Breydel. "Antwerp en Genk hebben getoond dat Club niet meer top is. Wij moeten ons daar niet gaan ingraven maar, integendeel, durven aanvallen. Spelen naar onze kwaliteiten. Tonen dat wij niet toevallig (bij winst) op die tweede plaats staan. We hebben niks te verliezen", klonk het in Het Belang van Limburg.

Pirard meent ook te weten waar het onverwachte succes van STVV aan te wijten is. "Ik zie verschillende factoren. Maar de belangrijkste is de mentaliteit. De ambiance in de groep is fantastisch. Vorig seizoen liepen hier nog spelers rond die een negatieve invloed hadden, als ze op de bank zaten. Dat is helemaal veranderd. Nu brengen de invallers iets extra’s. De grote ego’s zijn weg en iedereen werkt keihard."

LEES OOK: Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

🔥 Wat iedereen nu leest

'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen

Verwacht u dat STVV iets zal rapen op Jan Breydel?

Meest recent

Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

64
64
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

36
36
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

138
138
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

63
63
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

177
177
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

206
206
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

189
189
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

142
142
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

94
94
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1228
1228
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

70
70
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

169
169
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

522
522
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

105
105
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

355
355
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

222
222
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

390
390
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1490
1490
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

423
423
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

584
584
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1166
1166
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

544
544
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

323
323
BMA velt definitief oordeel over nieuw competitieformat

In februari stemde de Pro League voor een nieuwe competitiehervorming. Daarbij worden de play-offs ...

535
535

Meer sportnieuws