Kortrijk en Genk krijgen hulp van videoref voor spektakel

138
Kortrijk en Genk krijgen hulp van videoref voor spektakel

In een wedstrijd die lang op slot zat, maar in de laatste tien minuten nog wat animo kende na een tussenkomst van de videoref, hebben Kortrijk en Racing Genk billijk de punten gedeeld. Voor de bezoekers een kleine opdoffer na de goede resultaten van de voorbije week, voor Kortrijk onvoldoende om uit de degradatiezone weg te komen. 

Racing Genk ging vanavond op bezoek bij het zwalpende KV Kortrijk. De thuisploeg kon al geruime tijd niet meer winnen en trainer Anastasiou staat onder grote druk. Bij de bezoekers was die druk wat weg na de knappe zege op het veld van Anderlecht en de daaropvolgende thuiszege tegen leider Club Brugge. Stuivenberg wisselde enkel de geblesseerde Berge door Heynen. Bij de thuisploeg kwam Perbet in de ploeg.

De thuisploeg nam de beste start en in het eerste kwartier moest Vukovic ingrijpen na schoten van Chevalier en Azouni, de Australiër bracht gemakkelijk redding. Naarmate de eerste helft vorderde, herstelden de bezoekers het evenwicht en op slag van rust waren er kansjes voor Malinovkyi en Samatta, het bleef echter 0-0 na een flauwe eerste helft waarin geen van beide ploegen tot echt uitgespeelde kansen kwamen.


Een matig Racing Genk kon in de eerste helft zijn goede vormcurve van tegen Anderlecht en Club niet verder zetten.

Ook na de pauze bleef de wedstrijd lang op slot zitten. Samatta en Ingvartsen wrongen de weinige kansen voor Blauw-Wit de nek om en aan de overzijde kon Vukovic ingrijpen na een warrige fase voor doel. Het meest opmerkelijke moment van de tweede helft was lange tijd de invalbeurt van Karelis, die eindelijk terug hersteld was na een zware knieblessure. Op tien minuten van het einde was er toch plots animo in het Guldensporenstadion toen Smet een strafschop gaf voor handspel na tussenkomst van de videoref.  Kaminski pakte echter de elfmeter van Karelis en dat was misschien ook wel gerechtigheid na een zeer licht gefloten penalty. Uiteindelijk bleef het bij een flauw 0-0 zodat Anastasiou nog steeds onder grote druk staat.

Bijzonderheid:

Karelis mist een strafschop (83')

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Haalt Genk nog PO1?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

48
48
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

50
50
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

73
73
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

194
194
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

120
120
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

950
950
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

160
160
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

395
395
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

433
433
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws