Nieuwe trainers, nieuwe wetten en dat is ook het geval bij
Club Brugge. Michel Preud'homme stond immers voor eens strakke organisatie en veel wilskracht. Die elementen waren ook terug te vinden in zijn trainingen en dat zal onder Ivan Leko anders zijn.
De Kroaat staat immers voor aanvallend voetbal en maakt opvallend veel gebruik van oefeningen mét de bal. Uitzonderlijk in België, maar wel erg aangenaam voor de spelers. "Ik vind dat trainen en mensen samenspel aanbieden mét bal voor het grootste plezier zorgt. Tegelijk is dat ook het moeilijkste. Iedereen weet dat organisatie en voetbal zonder bal de basis is in deze sport. Zonder defensieve organisatie ben je niks. Maar voor mij is het belangrijkste collectief spel in balbezit, met veel beweging", stelt Leko in
Sport/Voetbalmagazine.
Maar de coach staat er wel op dat het balbezit nuttig wordt ingevuld. "Ik hou inderdaad niet van een doelloze pass. Elke balaanname van een speler is een uitdaging. Hij moet altijd iemand provoceren, iemand fixeren met als doel die tegenstander uit te schakelen. Tegelijk is er ook altijd de tegenstander, waar je van afhangt. Je moet een situatie goed lezen, om te zien of er diepgang kan worden gevonden of niet."
LEES OOK:
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler