De komst van Sa Pinto is goed nieuws voor de jonge talenten.
Standard bereikte in het verleden vaak successen met twee aanvallers en dat lijkt Sa Pinto op het lijf geschreven te staan. "Hij is een voorstander van een 4-2-3-1, maar de tweede defensieve middenvelder gebruikt als hij een 8 en de nummer 10 is meer een tweede aanvaller, dan een creatieve middenvelder. Tegen topclubs zoals Olympiakos zette hij wel al eens twee defensieve middenvelders. Als het echt moet, zoals in enkele cruciale wedstrijden voor Atromotis, zette hij zelfs drie defensieve middenvelders. De backs mogen dan wel naar voren komen en de flankaanvallers knijpen dan naar binnen."
Werkt graag met jeugd
Sa Pinto krijgt bij Standard ook de taak om jonge spelers te lanceren en dat is ook een stokpaardje van de coach. "Zeer zeker! Tijdens zijn eerste periode bij Atromitos was hij de trainer die Dimitris Limnios liet debuteren. Hij is één van de grootste Griekse talenten en trok nadien naar PAOK. Hij liet ook nog Alexandros Katranis (19) en Spyros Natsos (19) aan bod komen. Het is iemand die graag met jonge talenten werkt en ik denk dat hij dat bij Standard, door de betere omstandigheden, nog meer kan gaan doen."
Toch is er ook twijfel omtrent Sa Pinto, vooral vanwege zijn tactisch inzicht. "Ik weet niet zeker of hij Standard zijn gloriedagen weer kan laten herbeleven. Hij zal zich wel hélémaal geven voor de club. Ik weet dat Standard zijn tweede grote liefde is na Sporting CP. Hij houdt echt van de club en hij zal zich elke dag volledig geven voor de club. Het is bovendien ook een zeer mooie kans voor hem, en daarom wil hij er ook slagen."
INT: #SaPinto: wat voor trainer is hij? In Griekenland liet hij deze indruk achter 👉https://t.co/n7p2MmVAoF @YanniRamone #Standard #JPL
— Claudio Reulens 💻⚽ (@CReulens) 12 juni 2017
LEES OOK: Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing
Claudio Reulens