Naast de strijd om de titel, dingen de ploegen in Play-off I ook nog om een Europees ticket. Zondagavond ontving Standard, dat moest winnen om nog in de running te blijven, Racing Genk in eigen huis. Na een hevig duel waren het toch de Limburgers die aan het langste eind trokken. Ze mogen daar zeer tevreden mee zijn, want deze verplaatsing naar Luik, was zoals altijd een felbevochten partij.
In tegenstelling tot de titelmatch zondagmiddag, begon de wedstrijd heel erg bewogen. Beide ploegen waren aanvallend ingesteld en voetbalden met drang naar voren. Toch was het Standard die iets meer risico’s durfde nemen en daaruit vloeide dan ook een doelpunt voort.
Iets na het half uur kwam Imoh Ezekiel, die aan een zeer sterke partij bezig was, in een zeer gunstige positie na een slim pasje van Nacho Gonzalez. De jonge Nigeriaan twijfelde niet en trapte de bal knap in de bovenhoek. Deze voorsprong was op basis van de eerste helft dubbel en dik verdiend voor de thuisploeg, die moet een gerust hart de rust ingingen.
De beide ploegen kwamen even furieus voor de dag na de koffie. Al na twee minuten legde Christian Benteke de bal klaar voor de aanstormende Daniel Töszer. Die pegelde het leer hard en onhoudbaar voor Athony Moris. Dit doelpunt leek de manschappen van Mario Been vleugels te geven. Even later deed het koningskoppel het weer. De defensie van Genk knalde de bal lukraak naar voor, maar Christian Benteke maakte er toch iets van door het kopduel te winnen. Dan zette hij samen met Jelle Vossen de 2-1 op en deze laatstgenoemde kon simpel afmaken. Op tien minuten tijd waren de rollen nu helemaal omgedraaid.
Met nog een half uur op de klok vond de thuisploeg het dan toch tijd om terug gelijk te maken. Weer diezelfde Ezekiel zette goed door en legde de bal terug op Luis Manuel Seijas. Met een geluk verdween dat schot via een Genks been in doel. Alles kon weer herbeginnen.
Tot drie minuten voor affluiten gebeurde er niets meer. Hier en daar een kans voor zowel Standard als Genk, maar erg gevaarlijk waren die niet. Nu was het Benteke zelf, de Belg met Congolese roods kon makkelijk binnentikken op een lage voorzet van Vossen. Door dit doelpunt en meteen ook deze overwinning zetten de Limburgers een belangrijke stap richting Europees voetbal.
De Rouches daarentegen zullen het volgend seizoen opnieuw moeten proberen.
Scoreverloop:
1-0 (34’) Imoh Ezekiel
1-1 (47’) Daniel Töszer
1-2 (55’) Jelle Vossen
2-2 (62’) Luis Manuel Seijas
2-3 (87’) Christian Benteke