Vandaag verscheen in Het Nieuwsblad en de Standaard een interview met Jean-Luc Dehaene. Hij is nu voorzitter van het financieel controlepanel van de UEFA. "Clubs als bijvoorbeeld Lokeren en Lierse mogen straks niet meer Europa in", zei Dehaene. Lierse reageert op zijn beurt verbijsterd dat zij (alweer) geviseerd worden.
Vorige zomer werd door de UEFA het 'Financial Fair Play'-systeem opgestart. Clubs mogen volgens dat plan enkel nog alleen geld uitgeven dat ze via het voetbal ontvangen hebben. De Europese voetbalunie wil iets doen aan de inbreng van de wilde geldschieters uit Rusland of het Midden-Oosten.
In het artikel benadrukt de ex-premier dat hij geen clubs bij naam noemt, maar vermeld wel bekerwinnaar Lokeren en Lierse met respectievelijk geldschieters Roger Lambrecht en Egyptenaar Maged Samy.
"De suggestieve commentaren die in dit interview gegeven worden met betrekking tot Lierse zijn volslagen fout en getuigen van een zeer gebrekkige dossierkennis", reageert de Kempische club op zijn website.
"Vooreerst wensen wij te benadrukken dat de teneur van het interview nogal verwarrend is. De heer Dehaene zegt letterlijk dat hij zich niet kan uitspreken over bepaalde clubs –hiermee zijn wij het helemaal eens – maar haalt daarna, op suggestie van de journalist, letterlijk Lierse aan als voorbeeld. Vervolgens haalt de journalist zelf ook nog Lokeren aan", klinkt het.
Lierse publiceerde een erg lange reactie op zijn website (www.lierse.com) over het artikel van Jean-Luc Dehaene waarin het de uitspraken van de voormalige premier tegenspreekt.