Na een moeizame zoektocht, kwam RSC
Anderlecht bij de relatief onbekende René Weiler uit als nieuwe trainer. Een opmerkelijke keuze, maar de Zwitser lijkt goed werk af te leveren. Op het oefenkamp in Oostenrijk hanteert hij alvast een ijzeren discipline.
Iets waar de spelers de voorbije dagen duidelijk mee geconfronteerd werden. Zo schrijft
Het Nieuwsblad dat Weiler een aantal van hun hard aanpakte na een geval van mindere concentratie. Davy Roef moest in oefening met de basisploeg prompt plaatsmaken voor Frank Boeckx, na een wat mindere communicatie. Youngsters Vancamp en Tielemans kregen over hun voeten wegens een zwakke verdediging. Heylen en Nuytinck werden dan weer op de vingers getikt zodat ze hun 'fantasietjes' achterwege zullen laten. "Jullie zijn verdedigers", klonk het.
Naast deze ijzeren discipline zet Weiler ook hoog in op communicatie, wat maakt dat er tijdens de oefeningen in wedstrijdvorm zeer veel gepraat wordt. Sebastien De Maio werd aangeduid als centrale figuur en kreeg als opdracht om alle communicatie te regelen en zijn ploegmaats te wijzen op hun positie.
HNB denkt dan ook dat de Franse nieuwkomer weleens de nieuwe aanvoerder kan worden.
LEES OOK:
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht