Bert van Marwijk gaf vrijdagmiddag een persconferentie waar geen journalisten bij mochten zijn, maar alleen kinderen. De bondscoach werd onder meer gevraagd of hij open staat om vrouwen te selecteren voor het Nederlands elftal.
'Ja, als ze goed genoeg zijn. Het niveau van het vrouwenvoetbal in Nederland is de laatste jaren flink toegenomen. Een aantal jaar geleden was ik cynisch over vrouwenvoetbal. Nu niet meer", zo vertelde Van Marwijk, die ook hoopt dat zijn schoonzoon Mark van Bommel naar PSV gaat.
Het Nederlands elftal speelt komende zomer op het EK in Oekraïne en Polen, maar het maakt voor Van Marwijk niet uit welke tegenstanders er na de groepsfase zouden komen. "Dat maakt niet uit, je moet tegen iedereen goed presteren. Dat zijn dingen waar je zelf geen invloed op hebt. Ik kan wel zeggen ik speel liever niet tegen die of die. Maar misschien moet je er dan toch tegen."