Jordan Lukaku kreeg woensdag een zware straf voor z'n meerdere snelheidsovertredingen. De boete zal voor hem niet zo'n probleem zijn, maar Lukaku kreeg een rijverbod van één jaar. Een zware sanctie. Lukaku was zelf niet te spreken over de situatie. Dat gaf hij te kennen aan
Het Laatste Nieuws.
"Waarom weten jullie journalisten dat eerder dan ik?", vraagt hij zich af. Peter Smeets, spelersbegeleider, gaf wat verduidelijking. "Jordan was heel kwaad. Hij heeft me gezegd dat hij écht niet wist dat hij voor de rechtbank moest verschijnen. Ik had hem er regelmatig aan herinnerd dat hij zijn brievenbus in de gaten moest houden. Maar hij zegt dat de brief nooit is aangekomen", gaat Smeets verder.
"Dat was ook de vorige keer dat hij voor de rechtbank moest verschijnen het geval, zegt hij. Daarom is hij nu naar de politie gegaan om zijn beklag te doen. Hij weet ook dat dit zijn reputatie geen deugd zal doen. En dan was er nog de dood van zijn vriend Junior Malanda, maar laat ons niet vergeten dat dat ná zijn laatste snelheidsovertreding gebeurde. Jordan heeft na de dood van Malanda een klik gemaakt in zijn hoofd, net zoals veel vrienden en kennissen van het slachtoffer. Jordan rijdt nu veel veiliger. Het zou echt oneerlijk zijn om de huidige straf te linken aan de dood van Junior. Die snelheidsovertredingen dateren van vóór zijn dood. Nadien is Jordan zich veel verantwoordelijker gaan gedragen in het verkeer."
LEES OOK:
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion