Manchester United-trainer Sir Alex Ferguson neemt de nodige risico's voor het Champions League-duel met Sporting Lissabon. De gelouterde oefenmeester laat Rio Ferdinand thuis en neemt slechts vijf verdedigers mee naar Portugal.
Vanwege een hamstringblessure kwam de centrale verdediger niet in actie tegen Tottenham Hotspur en Arsenal, maar tegen Bolton Wanderers speelde Ferdinand de volle negentig minuten. Ook Nemanja Vidic komt niet in actie op het miljoenenbal. De Serviër heeft last van een kuitblessure. Naast Vidic en Ferdinand gaan ook Tom Cleverley, Rafael en Danny Welbeck niet mee vanwege blessures.
Mame Biram Diouf en Federico Macheda behoren ook niet tot de negentien koppen tellende wedstrijdselectie van de Schotse oefenmeester. Het tweetal is gepasseerd en speelde met de reserves mee tegen Fulham B.