Nederland wist tegen Kazachstan maar net een blamage te vermijden. Het haalde een achterstand op en wist de overwinning pas in de laatste tien minuten veilig te stellen. Klaas-Jan Huntelaar, pas een paar minuten op het veld, wiste de Kazachse openingsgoal uit, vooraleer Ibrahim Afellay en Rovin van Persie (op penalty) de overwinning binnensleepten.
Aanvoerder Van Persie toonde zich na de wedstrijd ondanks de nipte overwinning tevreden bij de
NOS: "Ik houd er een goed gevoel aan over. Ondanks de score zijn we goed blijven voetballen, lieten we de bal rondgaan. Het zat er aan te komen dat we zouden winnen."
Er was ook even een akkefietje met Huntelaar, die zich boos maakte toen hij in een kansrijke positie de bal niet kreeg. "Ik denk dat ik in die positie alle recht had om te schieten. De reactie vond ik dan ook overdreven. Maar het was in het heetst van de strijd, dus er is wat mij betreft geen issue."
LEES OOK:
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach