Sporting Lokeren speelt donderdagavond zijn eerste thuiswedstrijd ooit in de groepsfase van de Europa League. Voor de Waaslanders werd het een hele uitdaging om alles in gereedheid te krijgen. De UEFA zwaait immers met tal van regeltjes.
Een hele delegatie van de UEFA zakte enkele dagen geleden al af naar Lokeren. De leider van de delegatie moet een apart kantoor krijgen, maar vermits dat op Daknam niet aanwezig is, werd de ruimte van technisch directeur Willy Reynders maar ingepalmd.
Zoals bekend tolereert de Europese voetbalbond ook geen andere reclame dan hun eigen vaste sponsors. Zelfs drankglazen tijdens de persconferentie moesten logovrij zijn. Aan de hoofdingang van Daknam stonden enkele Museeuw-fietsen achter glas. De UEFA zag het meteen en tikte Lokeren op de vingers. De fietsen zijn inmiddels verwijderd. Dat schrijft
Het Nieuwsblad.
Voorts moest Lokeren ook nog zorgen voor een TV-studio, een tolk en een medisch kabinet voor de dopingcontrole waarvan men op voorhand niet weet of die zal worden uitgevoerd. Maar het meest opvallende feit was dat de UEFA-inspecteurs vonden dat de middenlijn met twee centimeter afweek. Ook die werd dan maar opnieuw getrokken.
Als Lokeren de groepsfase overleeft, wordt het zelfs nog erger. De UEFA eist vanaf dan enkele honderden zitjes voor sponsors en andere personen. Dat zou betekenen dat bijna de hele hoofdtribune zou worden ingepalmd. Maar zover is het dus nog niet. De club kan dat eventueel oplossen door de staanplaatsen achter het doel om te bouwen.