KRC Genk en
Club Brugge ontmoeten elkaar zondag in de Cristal Arena. Rond het stadion zullen heel wat zware maatregelen genomen worden om hooligans en rellen tegen te houden. Die maatregelen worden genomen na de rellen bij de vorige thuiswedstrijd van Genk.
De Limburgers verkeren al maanden in crisis en enkele heethoofden veroorzaakten al meerdere malen rellen bij uit- en thuiswedstrijden. "We willen nu opnieuw een serene sfeer rond de thuismatchen maken. De amokmakers, waarvan er onlangs enkele werden aangehouden, moeten kordaat worden aangepakt", vertelde Genks burgemeester Wim Dries aan
De Morgen. "We gaan daardoor voor een nultolerantie voor ordeverstoring."
Er zal ook een veiligheidszone komen rond het stadion en er zal worden ingegrepen tegen inbreuken tegen de voetbalwet en het bedekken van het gelaat. De gemeenteraad moet het besluit van de burgemeester wel nog bekrachtigen. Dat besluit zal bij bekrachtiging gelden voor drie thuiswedstrijden van Genk.