Club Brugge heeft een vervanger in huis gehaald voor Vadis Odjidja, die naar Engeland trok. Gato Silva komt op uitleenbasis voor één seizoen over van Osasuna. Dat heeft de Spaanse club bekend gemaakt op zijn clubwebsite.
De overeenkomst bevat ook een optie tot aankoop. Silva reist zaterdag af naar Brugge om kennis te maken met zijn nieuwe ploegmaats. Daardoor ontbreekt hij bij Osasuna al meteen voor de volgende partij tegen Zaragoza.
Silva speelde twee seizoenen bij de Spaanse club. Hij werd er gaandeweg basisspeler. Dat leverde hem ook een selectie voor het
WK in Brazilië op, waar hij met Chili uitgeschakeld werd tegen het gastland. Silva speelde er tijdens drie wedstrijden centraal in de verdediging.