Veel voetballers met een goede reputatie zijn bij de start van het nieuwe seizoen nog altijd zonder club. Mbaye Leye (31), ex-Zulte Waregem, is misschien het meest treffende voorbeeld.
"We hebben de indruk dat de situatie van de contractloze voetballers erger is dan vorig jaar. Wat de oorzaken zijn? De eersteklasseclubs werken met een steeds minder brede kern. En de crisis lijkt het voetbal iets later geraakt te hebben. De definitieve balans kunnen we wel pas eind augustus maken, wanneer de transfermarkt sluit. Veel clubs wachten om de prijs te drukken", zegt Dirk De Vos van spelersvakbond Sporta in
Het Laatste Nieuws.
"Eerste klasse is van achttien naar zestien clubs gegaan, daar ligt het eerste verschil al. Daarnaast kiezen de clubs er vaker voor om hun kern aan te vullen met jongeren. Die zijn goedkoper. Als je einde contract bent en jonger dan 28, dan is er weinig aan de hand. Maar eenmaal ouder, wordt het moeilijker. Ten slotte is er een overaanbod aan spelers, ook door de toevloed aan buitenlanders", vindt makelaar Evert Maeschalck van Sportplus.
LEES OOK:
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep