FC Barcelona speelde onder Pep Guardiola het wereldberoemde tici-taca. In een voorpublicatie van een boek over hemzelf, 'Herr Pep', deed de Spaanse coach daarover een aantal opvallende uitspraken. "Ik heb een hekel aan tici-taca", liet Guardiola optekenen. Dat meldt
AS.
"Balbezit is slechts een middel om je eigen ploeg te organiseren en om wanorde bij de tegenstander te creëren. Als je een serie van vijftien korte passes neerzet, is het onmogelijk om snel te schakelen tussen aanval en verdediging. Onmogelijk."
Guardiola kwam ook nog terug op zijn vertrek bij Barcelona. "Het klopt niet dat ik voorzitter Sandro Rosell niet zou steunen in een reorganisatie van het team. Er zit gewoon een limiet op. Ik zag onvoldoende opties die ik kon bieden aan het team."
"Ik heb niet gevraagd om een hervorming van het team omdat ik al besloten had om te vertrekken. Er zijn twee opties bij Barcelona: je bent de macht of je bent het niet. Ik moest, tegen mijn wil, een kant kiezen."
LEES OOK:
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap