Johan Cruijff zit vrijdag voor de tweede keer op de bank als bondscoach van Catalonië. Die ploeg speelt jaarlijks één oefenduel, ditmaal is Tunesië de tegenstander. Volgens Cruijff willen veel spelers meedoen.
"Er zijn zelfs jongens die bellen om mee te mogen doen", zegt de 64-jarige Amsterdammer in
De Telegraaf. "Helaas steken sommige clubs daar weer een stok voor." Tunesië is vrijdag in het Olympisch stadion in Barcelona de tegenstander. "Een zware tegenstander, omdat ze midden in de voorbereiding op de Afrika Cup zitten." De voormalig trainer en speler van FC Barcelona heeft het programma voor de dag al helemaal rond.
"We melden ons rond het middaguur in het hotel, eten en rusten wat, waarna ik de opstelling bekend maak. Voor een training is geen tijd, dus moet ik de spelers op een andere manier motiveren. Ik hou daarbij drie punten voor ogen: een leuke wedstrijd, goede sfeer en geen blessures. Het moet voor iedereen een prettige dag worden, waarbij alle spelers van mij een hand krijgen en een cadeautje. Daar moeten ze het voor doen."