Met nog twee speeldagen voor het einde reisde
Club Brugge af naar KRC Genk.
Blauw-Zwart moest best winnen om zijn kansen op een eerste titel in negen jaar gaaf te houden. In een evenwichtige eerste helft had Club de beste kansen, maar via gelukstreffers aan beide kanten bleef de stand in evenwicht. Na de pauze trok Genk aan het langste eind na een knotsgekke tweede helft.
Michel Preud’homme was door schorsingen en blessureleed genoodzaakt zijn middenveld volledig om te gooien. Zo werden Jesper Jorgensen en Timmy Simons vervangen door Brandon Mechele en Tom Hogli. Voor Genk was het de laatste thuiswedstrijd van het seizoen. De Limburgers wouden – ondanks hun rampzalige campagne – met een overwinning afscheid nemen van hun thuispubliek. Toch was het Club dat het best uit de startblokken schoot. Al na twee minuten kon Thomas Meunier de score openen, maar op de voorzet van Waldemar Sobota kwam de Waal een teen tekort.
Club liet Genk de bal, maar de Limburgers konden doelman Mathew Ryan niet echt in verlegenheid brengen. Brandon Mechele kwam zelfs nog het dichts bij de 0-1. Zijn bal strandde op de binnenkant van de paal. De openingstreffer viel zelfs aan de overzijde. Laurens De Bock raakte de bal in het eigen zestienmetergebied volledig verkeerd en tot ieders verbazing dwarrelde die bal over zijn eigen doelman. Club was van slag, maar Genk kon niet profiteren. Op het halfuur was het Blauw-Zwart dat het geluk aan zijn zijde had. Hogli haalde uit en zijn bal week af op een Genks been. Via wat meeval kwam de bal prompt voor de voeten van Maxime Lestienne. Die nam het cadeau aan en legde de gelijkmaker binnen.
Genk kwam het beste uit de kleedkamer. De thuisploeg ging op zoek naar een tweede doelpunt en kreeg loon naar werken. Bennard Kumordzi kopte een hoekschop staalhard binnen en de Bruggelingen mochten opnieuw beginnen. Maar dat leek maar moeizaam te lukken, integendeel. Op het uur was Genk-verdediger Sandy Walsh nog dicht bij de 3-1, maar hij vond Ryan op zijn weg.
Refaelov ging nog op zoek naar een strafschop, maar scheidsrechter Alexandre Boucaut gaf geen krimp. Club leek ten dode opgeschreven, maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Laslo Koteles grabbelde naast de bal en Sobota mocht de gemakkelijkste goal uit zijn carrière binnen tikken. Het contrast tussen de doelmannen kon niet groter zijn. Aan de overzijde behoedde Ryan met een ultieme reflex dat Mboyo Club nogmaals op achterstand zette.
Mboyo leek hardleers want tien minuten later kopte hij een voorzet van Buffel knap binnen. Na een knotsgekke tweede helft vielen er geen doelpunten meer. De nederlaag komt voor Club bijzonder hard aan. Blauw-Zwart ziet
Anderlecht en Standard winnen en zakt terug naar de derde stek en kan nog hoogstens tweede worden.
Scoreverloop:
1-0 (24') Laurens De Bock (own goal)
1-1 (33’) Maxime Lestienne
2-1 (55’) Bennard Kumordzi
2-2 (73’) Waldemar Sobota
3-2 (83’) Ilombe Mboyo