KV Oostende werd woensdagavond na strafschoppen tegen Lokeren uitgeschakeld in de halve finales van de Beker van België. De partij werd ontsierd door supporters van NAC Breda, die in het bezoekersvak hadden plaatsgenomen.
"Voetbal moet een feest zijn, dit mag nooit meer gebeuren. Sommige mensen wilden weer wat ouderwets doen. In totaal 43 Nederlanders zijn opgepakt. Het gedrag van die groep was echt provocerend. Ze duwden tegen het hekken aan, terwijl net daarnaast een muurtje was waar ze zo konden overklimmen", zei Marc Coucke, de sterke man van KVO, in
Reyers Laat.
"We moeten nog leren, hebben misschien niet alert genoeg gereageerd op dat gooien met bier. In totaal zijn een tiental bekertjes gegooid, dat kan natuurlijk niet. Onze stewards waren op dat moment waarschijnlijk ook te veel bezig met supporteren, terwijl ze eigenlijk met hun rug naar het veld moeten staan."
"Elke supporter die iets gooide of gevochten heeft, moet daarvoor gestraft worden. Maar misschien moet dat preventief gebeuren. Men moet vooral laten voelen dat zoiets niet kan. Al moet er tegelijk ook een nultolerantie zijn voor die ene procent die het feest verziekt. Laat het crapuul in Nederland onder mekaar gaan vechten."
Vreest Coucke een wedstrijd achter gesloten deuren? "Als je naar het verleden kijkt, zie je dat die sanctie alleen wordt uitgesproken tegenover een ploeg die niet probeert zichzelf te verbeteren. We moeten opletten dat die 99 procent onschuldigen niet wordt meegesleurd. Tenslotte zijn er geen doden gevallen", noteerde
Het Nieuwsblad.
LEES OOK:
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion