‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

1058
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een razendsnelle flankaanvaller die ooit acht miljoen euro kostte.

LEES OOK: 'Sibierski waagt gok: Anderlecht mikt op dure vogel'

Anderlecht meldt zich voor man van acht miljoen

Anderlecht heeft zijn zoektocht naar offensieve versterking uitgebreid naar Duitsland. Nathan Ngoumou staat nadrukkelijk op de radar van paars-wit. Foot Mercato meldt dat Sporting bij Borussia Mönchengladbach heeft geïnformeerd naar de voorwaarden van een transfer. Enkele dagen later bevestigde ook Bild de belangstelling uit Brussel.

De 26-jarige Kameroener heeft bij Gladbach nog een contract tot medio 2027. De Duitse club staat open voor een vertrek. Dat is opvallend, want in de zomer van 2022 betaalde Borussia nog ongeveer acht miljoen euro om hem bij Toulouse weg te halen.

Bundesliga-spurtbom past perfect in plan-Sibierski

Op papier beantwoordt Ngoumou bijna perfect aan de sportieve wensen van Antoine Sibierski. De sportief directeur wil meer snelheid, diepgang en rechtstreekse dreiging op de flanken. Dat zijn net de grootste kwaliteiten van de Kameroener.

Ngoumou kan zowel op rechts als op links uit de voeten, maar werd bij Gladbach vooral gebruikt als rechtsbuiten of tweede aanvaller. Zijn topsnelheid van 36,53 kilometer per uur maakte hem in het seizoen 2024/25 een van de vijf snelste spelers in de Bundesliga. De officiële website van de Bundesliga vergeleek zijn profiel zelfs met dat van Kingsley Coman.

Voormalig Gladbach-trainer Gerardo Seoane sprak over zijn “extreme snelheid”, terwijl toenmalig sportief directeur Roland Virkus vooral zijn “dynamiek en snelheid” benadrukte. Dat profiel kan Vitor Bruno goed gebruiken. Ngoumou biedt diepgang, kan druk zetten en is gevaarlijk wanneer een tegenstander ruimte weggeeft.

Zijn keuzes in de laatste zone en zijn rendement bleven in Duitsland wisselvallig. In 71 Bundesliga-wedstrijden verzamelde hij acht doelpunten en drie assists. Seoane wees eerder al op zijn grootste werkpunt. “Hij weet dat hij aan zijn afwerking moet werken. Als hij efficiënter wordt, zal hij veel doelpunten voor ons maken”, verklaarde de trainer.

Zware twijfel rond grootste wapen van Ngoumou

De grootste twijfel gaat niet over zijn techniek, maar over zijn belangrijkste wapen. Ngoumou scheurde op 6 april 2025 zijn rechterachillespees. De blessure ontstond opmerkelijk genoeg niet tijdens een wedstrijd, maar bij een loopoefening voor de invallers na het duel met St. Pauli.

Daarna volgde een lange revalidatie. In maart mocht Ngoumou opnieuw gedeeltelijk aansluiten bij de groepstraining, maar spier- en adductorenproblemen stelden zijn comeback verder uit. Een geplande terugkeer bij de beloften in mei ging niet door.

Pas op 18 juli, ruim vijftien maanden na zijn laatste wedstrijd, kreeg hij opnieuw speelminuten. Ngoumou speelde één helft in de oefenwedstrijd tegen de Duitse vijfdeklasser Wuppertaler SV. Die 45 minuten bewijzen dat Ngoumou opnieuw kan voetballen. Ze zeggen veel minder over zijn explosiviteit, herhaalde sprintvermogen en belastbaarheid.

Nog belangrijker is de vraag of hij zijn snelheid meerdere keren per wedstrijd kan gebruiken binnen het intensieve voetbal van Vitor Bruno. Anderlecht zoekt niet alleen iemand die één diepe sprint kan maken. De flankaanvallers moeten ook druk zetten, omschakelen en die inspanningen gedurende een volledige wedstrijd herhalen.

Anderlecht ruikt stuntprijs maar botst op stevig loon

Maar net die onzekerheid kan Anderlecht een financiële buitenkans bezorgen. De marktwaarde van Ngoumou wordt op 3,5 miljoen euro geschat, maar Gladbach lijkt dat bedrag moeilijk te kunnen vragen. Zijn contract loopt nog één jaar, hij miste een volledig seizoen en de Duitsers zouden niet langer nadrukkelijk plannen met hem hebben.

Volgens GladbachLIVE bedraagt zijn resterende boekwaarde ongeveer 1,6 miljoen euro. Een verkoop rond of boven dat bedrag zou voor Gladbach boekhoudkundig interessant zijn. Een transfer voor minder dan twee miljoen euro is daarom denkbaar. Maar het grootste struikelblok is zijn salaris.

Bild schat het brutojaarloon van Ngoumou op ongeveer drie miljoen euro. Dat bedrag is niet officieel bevestigd, maar de aanvaller behoort wel tot de beter betaalde spelers bij Gladbach. Voor Anderlecht ligt zo’n hoog salaris bijzonder moeilijk.

Is Ngoumou een goede transfer voor Anderlecht?

Meest recent

Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

81
81
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

46
46
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

130
130
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

27
27
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

126
126
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

66
66
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

164
164
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

60
60
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

61
61
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

183
183
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

338
338
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

36
36
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

331
331
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

174
174
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

72
72
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

54
54
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

178
178
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

776
776
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

839
839
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

412
412
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

584
584
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

121
121
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

45
45
FVS meteen zwaar de mist in? Dender haalt uit met beelden

In de Challenger Pro League werd er meteen gretig gebruikt van het nieuwe systeem met FVS (Football ...

144
144

Meer sportnieuws