'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

door
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten vertrekken. De Catalanen duwen het dossier vooruit, terwijl Blauw‑Zwart de deur voorlopig dicht houdt.

LEES OOK: 'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Barça verrast met nieuwe zet richting Brugge

Jesse Bisiwu stond al lang op de radar van FC Barcelona, maar de voorbije weken is het dossier duidelijk in een nieuwe versnelling gegaan. Het gaat verder dan scouts die komen kijken of Spaanse kranten die hem linken aan Barça. Volgens AS heeft João Amaral, de rechterhand van sportief directeur Deco, in Lausanne persoonlijk gesproken met Club Brugge‑sportief directeur Dévy Rigaux om de interesse van Barça in Bisiwu officieel door te geven. Barça schiet in actie voor Bisiwu.

De timing is opvallend. Lausanne was het decor van de Final Four van de UEFA Youth League, waar Club NXT U19 de finale haalde. Blauw‑Zwart verloor uiteindelijk na strafschoppen van Real Madrid, maar de jeugdopleiding stond wél in de Europese etalage. En net daar doken de Catalanen opnieuw op voor Bisiwu, de 18‑jarige linksbuiten die nog niet doorbrak in het eerste elftal van Club, maar door Europese topclubs al als een interessant profiel wordt gezien.

AS schrijft dat de interesse reeël is en dat Club Brugge aan Barça liet verstaan dat het hem voorlopig niet wil verkopen. Tegelijk blijven beide partijen wel praten. Club en Barça zouden on speaking terms zijn, nadat er in Lausanne voor het eerst formeel gesproken werd over een mogelijke transfer.

Bezoek in Lausanne zet dossier in beweging

Club Brugge blijft wel duidelijk: Bisiwu ligt onder contract tot 2027 en kreeg een voorstel om zijn contract te verlengen, waarbij een traject naar de A‑kern werd uitegekend. Alleen zou zijn entourage dat voorstel nog niet hebben aanvaard. Club wil Bisiwu en zijn entourage overtuigen dat zijn beste weg om zich te ontwikkelen bij hen verloopt, maar Barça verkoopt een ander verhaal: een groter podium, een legendarisch shirt en een omgeving waarin hij kan trainen in de buurt van de absolute top.

Volgens AS is het plan van Barcelona duidelijk: Bisiwu zou de voorbereiding met de A‑kern van Barça mogen meedoen, waarna hoofdcoach Hansi Flick beslist of hij blijft bij de eerste ploeg of naar Barça Atlètic gaat. Er is geen garantie op speeltijd, of een plaats in de A-kern, maar voor een 18‑jarige youngster blijft FC Barcelona wel een erg verleidelijke piste.

Voor Club Brugge is Bisiwu vandaag geen sleutelspeler, maar hij kan dat op termijn wel worden. Intern wordt hij al langer gezien als iemand met uitzonderlijke individuele kwaliteiten. Het Nieuwsblad omschreef hem eerder als een “NXT potential”: iemand die voltijds meetraint met de A‑kern, maar zijn minuten nog vooral bij Club NXT maakt. Daarom is de houding van Club Brugge logisch. AS schrijft dat Club aan Barcelona liet weten dat het niet van plan is om Bisiwu te verkopen.

Club blijft standvastig ondanks Spaanse druk

Bisiwu is een bijzonder profiel: hij heeft veel techniek snelheid en lef. Bob Browaeys noemde hem in La Dernière Heure “een dribbelaar, een tovenaar”, iemand die met één actie een match kan openbreken. Dat is precies waarom Barcelona naar hem kijkt en hem wil halen. Zulke spelers zijn schaars. Wingers die snelheid combineren met controle, lef en een goede rechtervoet om naar binnen te komen, worden altijd vroeg weggehaald.

In Spanje werd hij zelfs vergeleken met Lamine Yamal. Dat is overdreven en legt onnodige druk op een speler die nog minuten maakt bij Club NXT. Maar het toont wel hoe men hem ziet: als een moderne flankspeler voor een ploeg met veel balbezit, iemand die comfortabel is in kleine ruimtes en met één actie het verschil kan maken. Toch moet de hype wat genuanceerd worden. Bisiwu is nog geen afgewerkt product.

Het Nieuwsblad wees eerder op zijn grilligheid: veel techniek, snelheid en lef, maar nog wisselvallig en soms te onrustig in zijn keuzes. Typisch voor jonge flankspelers. Bij Barcelona wordt dat soort dingen wel sneller afgestraft.

Wat moet Club doen met Bisiwu?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

73
73
'Genk trekt kaart jeugd: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

2
2
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

52
52
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

180
180
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

386
386
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

359
359
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

222
222
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

330
330
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

639
639
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

117
117
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

122
122
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

45
45
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

25
25
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

44
44
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

64
64
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

151
151
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

105
105
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

238
238
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

40
40
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

244
244
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

66
66
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

214
214
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

218
218
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

339
339

Meer sportnieuws