‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

door
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag hangen: zullen de fans dit slikken?

LEES OOK: 'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Comebackbom in de maak? Jan Breydel reageert koud

Volgens Sportsboom ligt een comeback van Philip Zinckernagel op tafel, net nu hij in Chicago Fire een superseizoen heeft neergezet. Hij speelde 44 matchen in het blauw-zwarte shirt, maar een gelukkig huwelijk was het nooit. Club Brugge stuurde hem in augustus 2024 eerst op huurbasis naar Bodø/Glimt. In januari 2025 volgde het definitieve afscheid naar Chicago Fire, voor €850.000 en een contract tot eind 2028.

In de MLS heeft Zinckernagel niet gewoon meegedraaid, hij is er ontploft. 15 goals en 15 assists in één seizoen — een primeur in de clubgeschiedenis — én 30 goal bijdragen, waarmee hij het vorige clubrecord (28) brak. Hij ging zelfs zó hard dat hij finalist werd voor MLS Newcomer of the Year. Logisch dat hij ook in de belangstelling zou staan van Olympiakos, Standard en enkele clubs uit de MLS. Sommige bronnen spreken van een geweigerd bod rond €4 miljoen.

Van publiekslieveling naar kop van jut: fans vergeten niks

Maar een terugkeer van Zinckernagel lijkt bijzonder onwaarschijnlijk. Dit zou Zinckernagel 2.0 moeten zijn: ervaren en direct rendement. Club zou een speler terughalen die ooit gekraakt werd op Jan Breydel. Club haalde de Zwitser in de zomer van 2023 van Olympiakos, nadat hij bij Standard uitgroeide tot een grote revelatie in de Jupiler Pro League. “Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, schreef La Dernière Heure toen.

Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp. De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers. In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde toenmalig coach Ronny Deila, die ook met hem werkte bij Standard, de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was. Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Van publiekslieveling naar kop van jut: fans vergeten niks

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang. Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op.

“Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad. “Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen. Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad. “We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

De deur lijkt dicht: waarom deze terugkeer zo wringt

Na het ontslag van Deila verdween Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de volgende coach Nicky Hayen. Een uitleenbeurt naar Bodø/Glimt volgde, met daarna een definitieve transfer naar Chicago Fire. Vandaag is Zinckernagel een beslissende speler in de MLS, maar dat zal niet genoeg zijn om een comback naar Club Brugge af te dwingen.

Moet Club Brugge Philip Zinckernagel terughalen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

34
34
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

35
35
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

52
52
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

91
91
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

131
131
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

41
41
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

157
157
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

58
58
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

74
74
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

393
393
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

358
358
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

798
798
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

266
266
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

433
433
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

247
247
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

981
981
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

329
329
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

388
388
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

218
218
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

106
106
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

656
656
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

579
579

Meer sportnieuws