‘Anderlecht-bom: uitgespuwde PL-kroonprins nu al op komst’

door
‘Anderlecht-bom: uitgespuwde PL-kroonprins nu al op komst’

Anderlecht laat een bommetje vallen: een “uitgespuwde” PL-kroonprins komt plots in beeld. De 25-jarige ex-wonderboy zakte in Engeland tot derde keuze—precies het soort contrast dat in Brussel kansen opent. Financieel lijkt het gek—marktwaarde hoog, vraagprijs laag—maar creatief valt er wat te bouwen. Wie de naam is én waarom het nu al kan, lees je hier.

LEES OOK: Hasi dringend aan zet: twee grote wissels op komst?

Uitgespuwde kroonprins: de bom tikt in Brussel

Illan Meslier, 25 jaar, 1m97, een Fransman uit Lorient, is de voormalige wonderboy die in 2020/21 als jongste ooit meer dan 10 Premier League clean sheets haalde. Lorient weigerde in 2018 een bod van €10m van Monaco — dat plakt nog altijd aan zijn reputatiewaarde.

Zijn status vandaag? Farke haalde hem in april uit doel bij Leeds United na fouten tegen Swansea en Meslier verdween daarna van de radar. Karl Darlow keepte daarna het seizoen uit. Afgelopen zomer haalde Leeds Lucas Perri, een Braziliaan van 1m98, als nieuwe nummer één na de promotie naar de Premier League.

Meslier is de gevallen kroonprins die door de Engelse carousel is uitgespuwd en voor wie de Belgische top sportief én financieel ineens niet meer onhaalbaar lijkt.

Shot-stopper met reach: precies wat paars-wit mist

Meslier is een explosieve lijnkeeper met reach en reflexen, die tegelijk leeft op last minute beslissingen, die met de bal risico neemt. In de 2024/25 Championship hield hij 21 clean sheets in 39 wedstrijden bij Leeds. Hij is bovendien sterk in de lucht, op de lijn en heeft een goede lange passing.

De pressing en restverdediging van Anderlecht vragen óf een shot-stopping specialist die de box domineert, óf een voetballende 11e veldspeler; Meslier tikt vooral de eerste twee vakjes aan.

Colin Coosemans is momenteel de nummer één bij Anderlecht, maar zijn vorm neemt af en de gesprekken omtrent een contractverlenging verlopen erg moeizaam. Een 25-jarige met Premier League en Championship-ervaring kan de lat verhogen, én Meslier bezit nog een groot potentieel en aldus restwaarde.

Dumpdeal? PL-royalty voor spotprijs — nu of nooit

Meslier is een gevallen kroonprins, bij Leeds gezakt naar derde keuze. De club zou bereid zijn om de Fransman te laten gaan voor een symbolisch bedrag, terwijl zijn marktwaarde zo’n 14 miljoen euro bedraag. Dat wijst op een dumping van Meslier.

Zijn reputatie overtuigt die van de Jupiler Pro League, met zo’n 200 wedstrijden in de Championship en Premier League, maar zijn huidige vorm en degradatie opent kansen voor Anderlecht.

Zijn vermoedelijk salaris van 30.000 pond per week is aan de hoge kant voor Anderlecht, maar ook niet buitensporig. Dit is bovendien creatief te managen via tekengeld, bonussen en contractduur—Kasper Schmeichel toonde dat uitzonderingsconstructies kunnen.

Moet Anderlecht Meslier nu al binnenhalen?

Meest recent

'MLS gaat volop voor sterspeler van Real Madrid'

In de Major League Soccer is het niveau de afgelopen jaren enorm vooruit gegaan. De Amerikaanse ...

23
23
Duivelse vervanger Debast: twee 'vergeten spelers' in beeld

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

117
117
Hasi dringend aan zet: twee grote wissels op komst?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen KV Mechelen. Winnen is de enige optie, anders lijkt de positie ...

147
147
'Man Utd leert van fouten en weigert komst wereldster'

Manchester United maakte de afgelopen jaren héél veel fouten op de transfermarkt. De ...

116
116
Anderlecht slaat toe: topschutter met absurde cijfers op komst

Anderlecht ruikt z’n kans: een pure afmaker met krankzinnige stats staat binnen handbereik. In ...

353
353
Zware taak Garcia: wie vervangt Fofana na pittige blessure?

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

64
64
Renard één jaar bij RSCA: dit is het grote jaarrapport

Olivier Renard is sinds vandaag exact een jaar aan de slag bij RSC Anderlecht. Tijd om een eerste ...

204
204
Zorgt Messi dat de transfermarkt helemaal ontploft?

De Amerikanen hebben het voetbal en het vele geld dat daarin omgaat ondertussen ook al een aantal ...

70
70
Janssen breekt los, nieuw goudhaantje voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft na zeven matchen nog eens kunnen zegevieren. In de beker werd KAS Eupen met ...

198
198
Club Brugge beeft: Hayen reageert op vertrekgeruchten

Club Brugge heeft zonder problemen gewonnen in de 1/16e finales Croky Cup. Eendracht Aalst Lede werd ...

249
249
Ulderink verrast met opvallende carrièreswitch na Antwerp

Andries Ulderink werd bij Royal Antwerp FC genadeloos aan de kant geschoven, maar de Nederlander ...

28
28
Doku schittert, blamage Liverpool, Kompany schrijft historie

Naast de Croky Cup werden er ook bekermatchen in het buitenland afgewerkt. In Engeland werd er om de ...

129
129
Croky Cup: Club haalt uit, Antwerp en Union zonder problemen

De 1/16e finales van de Croky Cup werden afgewerkt. Gisteren werd er een deel van de wedstrijden ...

132
132
Hazard emotioneel door Mourinho: “Wil je dat ik huil?”

Eden Hazard werd opgenomen in de Premier League Hall of Fame. De voormalige Rode Duivel wordt na ...

80
80
'Gemiste kans Anderlecht: Kompany vol voor oud target'

Bij Anderlecht zitten ze dit seizoen met een spitsenprobleem. Ze zagen op het einde van de ...

97
97
'Westerlo drijft Engelse grootmacht tot wanhoop'

Bij Westerlo is er in de zomer behoorlijk wat veranderd. Met Issame Charaï kwam er een nieuwe ...

69
69
Nachtmerrie voor Duivel in Ligue 1: "Wat een debiel!"

Woensdagavond wordt er ook gevoetbald in de Ligue 1, waarbij heel wat Belgen in actie komen. De ...

51
51
'KV Mechelen slikt flinke domper na bekerzege'

Voorlopig hebben alle eersteklassers hun job gedaan in de Croky Cup, ook KV Mechelen. Zij hadden het ...

103
103
Openda en co maken einde aan pijnlijke reeks

Het is al een bewogen week geweest voor Juventus, want enkele dagen geleden nam het nog afscheid van ...

55
55
Hayen geeft verklaring voor opmerkelijke basiself Club

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn bekeravontuur met een op papier zeer haalbare affiche. Ze ...

203
203
'Over en out: Renard moet in januari weer transfermarkt op'

Het zijn niet bepaald vrolijke tijden bij Anderlecht. Het spel blijft dit seizoen pover en ook de ...

348
348
Debutanten bij Club, ook Union, Genk en Antwerp in actie

Er staat woensdagavond opnieuw heel wat bekervoetbal op het programma. Daarbij komen ook de nodige ...

72
72
Vannieuwkerke ontroert BV: "Zij was eerste slachtoffer"

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard al jaren als één van de meest invloedrijke ...

49
49
Bijzondere clausule: jackpot op komst voor Kompany?

Er staat dit seizoen voorlopig geen maat op Bayern München. Het heeft nog altijd geen enkele ...

100
100
Mercato Anderlecht gefileerd: "Zullen al blij mogen zijn..."

Anderlecht staat komend weekend alweer voor een match van de waarheid. Tegen KV Mechelen zal het ...

192
192

Meer sportnieuws