"De Bruyne en Praet verkassen naar Sporting Hasselt"

111 stemmen

Rik Verheye en Sam Kerkhofs zijn de bekende eigenaars van Sporting Hasselt. De Limburgse club maakte naam en faam tijdens de sportreeks ‘De Spor’. Het ambitieuze project van het bekende duo kent geen grenzen. Zo blijkt ook uit een interview met Het Nieuwsblad.

Verheye en Kerkhofs doen hun boekje open over de situatie binnen de club en de ambities. Een vlucht naar de Jupiler Pro League zal er nog niet meteen inzitten, maar Sporting Hasselt wil uiteindelijk wel de stap maken naar het profvoetbal.

LEES OOK: De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Grote namen op komst?

Dries Mertens is een goede vriend van Verheye en Kerkhofs en zit aan het einde van zijn carrière. Zijn naam werd al verschillende keren genoemd bij Sporting Hasselt, maar een transfer zit er nog niet meteen in.

Verheye schuift enkele andere namen/Rode Duivels naar voren. “Ik voel wel iets voor Batshuayi als joker voor de blessuretijd. Of Hans Vanaken misschien? Al wordt het moeilijk om die weg te lokken uit Knokke.”

Kerkhofs denkt eerder dat De Bruyne en Praet in de herfst van hun carrière wel durven afzakken naar een lager niveau. “Mannen als Kevin De Bruyne en Dennis Praet zie ik eerder in staat om tot op latere leeftijd door te blijven voetballen op een lager niveau. Dromen mag, maar ik denk dat het niet bij ons huidige businessmodel past om ex-vedetten naar hier te halen.”

Financiën liggen dwars

Er is momenteel echter één probleem, de salarissen van de grote namen. “Er zijn al een paar grote namen die zichzelf hebben aangeboden. Onder hen ook een trainer die nu actief is als hoofdcoach op het hoogste niveau."

De eigenaars van Sporting Hasselt konden hun oren niet geloven. "Dan stel ik me de vraag hoe het in godsnaam komt dat zij denken dat wij hen kunnen betalen. Ik vermoed dat veel mensen de financiële limieten van het amateurvoetbal zwaar overschatten”, aldus Kerkhofs.

Denk jij dat De Bruyne ooit zal terugkeren naar de Belgische velden?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

163
163
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

103
103
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

296
296
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

168
168
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

172
172
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

356
356
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

626
626
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3457
3457
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

79
79
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

208
208
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws