"De Bruyne en Praet verkassen naar Sporting Hasselt"

111 stemmen

Rik Verheye en Sam Kerkhofs zijn de bekende eigenaars van Sporting Hasselt. De Limburgse club maakte naam en faam tijdens de sportreeks ‘De Spor’. Het ambitieuze project van het bekende duo kent geen grenzen. Zo blijkt ook uit een interview met Het Nieuwsblad.

Verheye en Kerkhofs doen hun boekje open over de situatie binnen de club en de ambities. Een vlucht naar de Jupiler Pro League zal er nog niet meteen inzitten, maar Sporting Hasselt wil uiteindelijk wel de stap maken naar het profvoetbal.

LEES OOK: Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Grote namen op komst?

Dries Mertens is een goede vriend van Verheye en Kerkhofs en zit aan het einde van zijn carrière. Zijn naam werd al verschillende keren genoemd bij Sporting Hasselt, maar een transfer zit er nog niet meteen in.

Verheye schuift enkele andere namen/Rode Duivels naar voren. “Ik voel wel iets voor Batshuayi als joker voor de blessuretijd. Of Hans Vanaken misschien? Al wordt het moeilijk om die weg te lokken uit Knokke.”

Kerkhofs denkt eerder dat De Bruyne en Praet in de herfst van hun carrière wel durven afzakken naar een lager niveau. “Mannen als Kevin De Bruyne en Dennis Praet zie ik eerder in staat om tot op latere leeftijd door te blijven voetballen op een lager niveau. Dromen mag, maar ik denk dat het niet bij ons huidige businessmodel past om ex-vedetten naar hier te halen.”

Financiën liggen dwars

Er is momenteel echter één probleem, de salarissen van de grote namen. “Er zijn al een paar grote namen die zichzelf hebben aangeboden. Onder hen ook een trainer die nu actief is als hoofdcoach op het hoogste niveau."

De eigenaars van Sporting Hasselt konden hun oren niet geloven. "Dan stel ik me de vraag hoe het in godsnaam komt dat zij denken dat wij hen kunnen betalen. Ik vermoed dat veel mensen de financiële limieten van het amateurvoetbal zwaar overschatten”, aldus Kerkhofs.

Denk jij dat De Bruyne ooit zal terugkeren naar de Belgische velden?

Meest recent

WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

24
24
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

150
150
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

252
252
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

25
25
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

30
30
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

37
37
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

87
87
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

115
115
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

92
92
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

124
124
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

480
480
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

302
302
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

81
81
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

397
397
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

137
137
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

808
808
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

127
127
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

111
111
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

94
94
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

220
220
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

411
411
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

368
368
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

619
619

Meer sportnieuws