Jelle Van Damme verbluft met carrièrezet: "Had één probleem"

door
Jelle Van Damme verbluft met carrièrezet:

Jelle Van Damme passeerde als voetballer bij heel wat topclubs in België. De Rode Duivel kende episodes bij Anderlecht, Standard en Antwerp en was daarnaast uiteraard ook lange tijd actief in het buitenland. Momenteel kiest de ex van Elke Clijsters voor een heel ander carrièrepad.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Juridisch gevecht met 'oude vriend'

Van Damme stopte goed twee jaar geleden definitief met voetballen, nadat een laatste avontuur bij Lokeren eindigde met heel wat drama. De verdediger was gehaald door Louis De Vries maar zou finaal nog een juridisch conflict uitvechten met de voormalig eigenaar van de (failliet verklaarde) Oost-Vlaamse club. Momenteel speelt fusieclub Lokeren-Temse opnieuw op het derde niveau.

De klacht tegen De Vries werd geseponeerd, waarna Van Damme besloot om in beroep te gaan. Het is momenteel niet duidelijk hoe ver het daarmee staat. De voormalig Rode Duivel ging na zijn actieve carrère aan de slag bij een agency, waar hij mee instaat voor het begeleiden van jonge talenten.

Voetbal vs wielrennen

Naast die professionele activiteiten, heeft Van Damme zich ook op een heel andere hobby gestort: wielrennen. Iets dat vroeger ook al in de genen zat. "Op mijn vijftiende ben ik zelfs een jaar gestopt met voetballen om te gaan koersen. Op zich ging dat wel goed, maar ik had één probleem: ik kon niet alleen trainen. Een schoolleraar die toen ook jeugdtrainer bij Lokeren was heeft mij overtuigd om terug over te stappen naar het voetbal", zo klonk het bij Het Nieuwsblad.

Van Damme zou volgens ingewijden heel wat aanleg hebben en is momenteel actief op amateurniveau bij Elite 3. Om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen trok hij naar Spanje, waar hij trainde met onder meer Vliegen, Van Avermaet, Tim Declercq en Otto Vergaerde. En als kers op de taart... Mathieu Van der Poel. "Het is een uit de hand gelopen hobby, maar het blijft een hobby", zo klinkt het kordaat bij Jelle. 

Vond u hem een goede voetballer?

Meest recent

Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

80
80
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

80
80
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

73
73
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

72
72
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

192
192
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

131
131
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

98
98
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

114
114
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

262
262
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

79
79
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

74
74
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

223
223
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

559
559
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

336
336
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

150
150
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

377
377
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

203
203
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

333
333
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

124
124
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

156
156
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

287
287
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

579
579
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

175
175
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0

Meer sportnieuws