De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook het geval voor de Rode Duivels, maar ook voor hun tegenstander van vrijdagavond. Ook bij Italië beginnen ze met een propere lei na enkele desastreuze maanden.
Vorige lente greep de Squadra Azzurra immers wéér naast kwalificatie voor het WK na een pijnlijke afgang in de barrages tegen Bosnië-Herzegovina. Daarna werd schoon schip gemaakt aan de top van de Italiaanse voetbalbond, waarbij ook bondscoach Gennaro Gattuso moest beschikken.
LEES OOK: Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment
Mancini keerde terug bij ItaliëDe zoektocht naar een opvolger liep niet van een leien dakje. Aanvankelijk leek de keuze op Andrea Pirlo te gaan vallen, maar zijn aanstelling werd uiteindelijk afgevoerd nadat bekend raakte dat hij reclame gemaakt had voor een Russisch gokbedrijf. Uiteindelijk kozen de Italianen dan maar voor een terugkeer van Roberto Mancini.
De 61-jarige loodste Italië in 2021 nog naar een Europese titel en moet de ploeg nu weer op de rails zien te krijgen. Maar in de aanloop naar zijn eerste wedstrijd tegen ons land raakt nu een pikant detail bekend. Volgens La Dernière Heure wou Mancini immers eigenlijk bondscoach worden van... de Rode Duivels.
Interesse in Rode Duivels
Na het ontslag van Rudi Garcia had Mancini wel oren naar het Belgische project. Hij maakte via een tussenpersoon zijn interesse ook kenbaar en wou een videogesprek houden met technisch directeur Vincent Mannaert. Alleen zou het nooit tot een belletje komen.
Mannaert had van meet af aan immers zijn zinnen gezet op Van Bommel en de gesprekken met hem waren al vergevorderd. Er kwam ook geen kink in de kabel meer, waardoor er ook geen nood bleek om een plan-B achter de hand te houden.
Jannick Lanckriet