Hertha BSC heeft vriend en vijand verrast met een 1-2 overwinning op bezoek bij Borussia Dortmund. Het was voor de ploeg van Jos Luhukay (foto) de derde competitiezege op rij. Collega-coach Jürgen Klopp zag zijn elftal in de voorbije drie Bundesliga-duels slechts één punt pakken.
Die Borussen hebben zodoende vijftien verliespunten meer dan koploper Bayern München. Nummer twee van de ranglijst Bayer Leverkusen leed zaterdagmiddag een nederlaag bij Werder Bremen.
Borussia Dortmund - Hertha BSC 1-2
De bezoekers begonnen afwachtend aan het duel en ze kregen vrijwel direct de deksel op de neus. Sebastian Kehl speelde de bal in de loop van Marco Reus, die het ronde leder voorbij de weifelende Marius Gersbeck schoot. De achttienjarige debutant kende zo een valse start als doelman van Hertha BSC. Hij herpakte zich echter snel door een poging van Robert Lewandowski te keren. Adrian Ramos verzuimde kort daarna om alleen voor Roman Weidenfeller voor de gelijkmaker te zorgen. Halverwege de eerste helft compenseerde de Braziliaan zijn misser door alsnog de 1-1 te laten noteren na een counter.
Op slag van de rust kwamen de Berlijners zelfs op een voorsprong. Marius Sarr leed balverlies en zag Sami Allagui optimaal profiteren. De achttienjarige mandekker kwam na de theepauze niet meer terug, want Lukasz Piszczek viel in.
BVB ging er niet beter van spelen, terwijl de opponent de linies gesloten hield en niet meer in de buurt van Weidenfeller kwam. Klopp besloot in de persoon van Julian Schieber een extra spits in het veld te brengen. Hertha BSC bleef echter geconcentreerd verdedigen en gaf weinig weg. In de slotfase kreeg Kevin Großkreutz nog wel een kans, maar hij kopte rakelings over.
Scoreverloop:
1-0 (07') Marco Reus
1-1 (23') Adrian Ramos
1-2 (45') Sami Allagui
Overige uitslagen:
Werder Bremen - Bayer Leverkusen 1-0
SC Freiburg - Hannover 96 2-1
Eintracht Braunschweig - TSG 1899 Hoffenheim 1-0
Hamburger SV - FSV Mainz 05 2-3
LEES OOK:
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’