Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League afgewerkt. Een winnaar leverde dat echter niet op. Zowel Fenerbahçe - AS Roma als PSV - Shakhtar Donetsk eindigden op een 1-1-gelijkspel.
LEES OOK: OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop
Fenerbahçe - AS RomaVoor de komst van zijn Romeinse ex-club begon Lukaku opnieuw op de bank bij de Turkse vicekampioen. Vanaf daar zag hoe hij hoe de Italianen het meest nadrukkelijk op zoek gingen naar de openingstreffer, maar lange tijd nauwelijks tot grote kansen kwamen. Op slag van rust was het dan toch prijs voor de Romeinen. Cristante liet Ederson grabbelen met een laag afstandsschot.
Vlak na de pauze weest Fenerbahçe echter orde op zaken te stellen. Greenwood zette Brown heerlijk voor doel, de oud-speler van AA Gent werkte af met een fraaie lob. Aan de overzijde werd dan weer een penalty gefloten, maar op aangeven van de VAR werd deze omgezet naar een vrije trap. Ondertussen maakte Lukaku zich klaar om in te vallen.
Met de Belgische spits tussen de lijnen hoopte Fenerbahçe nog een slotoffensief op poot te zetten. Dat lukte niet bepaald naar behoren. Lukaku kwam zelf niet tot doelgevaar, maar zag wel hoe een kopbal van Aké op de land belandde. Ook Roma drong nog even aan, het bleef uiteindelijk bij 1-1. Een resultaat waar niemand echt (on)tevreden zal zijn.
PSV - Shakhtar Donetsk
Na de nederlagen van Club Brugge en Feyenoord, was het aan PSV om de eer van de Lage Landen te redden. De Nederlandse kampioen begon op op eigen veld ook als favoriet aan de partij tegen Shakhtar Donetsk, dat de voorbije jaren die getroffen werd door de oorlog in eigen land. Desondanks heeft de Oekraïense nog steeds enkele talentvolle spelers, veelal Zuid-Amerikanen, rondlopen.
Gleiker Mendoza bijvoorbeeld. De winger uit Venezuela trapte op slag van rust de 0-1 netjes binnen. Al lag Dest op dat moment wel geblesseerd op de grasmat. De Oekraïners speelden echter door en kwamen zo op voorsprong. Vlak de pauze nam Dest echter revanche met de 1-1. Maar daar bleef het uiteindelijk ook bij. Gezien hun programma niet bepaald het resultaat waar men in Eindhoven op had gehoopt, al blijft elk puntje natuurlijk welgekomen.
Kobe K