Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo krijgt RSC Anderlecht het bezoek van KRC Genk. Scheidsrechter Jan Boterberg fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.
Paars-Wit is wisselvallig aan de competitie begonnen. Na een nipte zege tegen La Louvière, volgden nederlagen op Beveren en Union. Afgelopen donderdag werd de inhaalmatch tegen KV Kortrijk dan weer, niet zonder enige moeite, met 1-0 gewonnen. RSCA snakt dan ook naar een overtuigende prestatie, liefst zondagavond voor eigen volk tegen Genk.
Om dat doel te behalen voorziet coach Bruno alvast enkele grote verrassingen. Op het middenveld is het zowaar Koutsoupias, en dus niet Amane, die mag debuteren. Daarnaast krijgt de jonge Ojea de voorkeur op Ambros. Voorin komen Bentayeb en Antman dan weer in de ploeg, het zijn Nga Kana en Cvetkovic die plaats moeten ruimen.
LEES OOK: Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?
Vervanger voor El OuahdiOok de bezoekers uit Limburg kenden niet bepaald een overtuigende competitiestart. Zo werden zeges op Zulte Waregem en Antwerp op pijnlijke wijze nog uit handen gegeven. Maar afgelopen weekend werd een ruime 4-0-overwinning tegen Beveren geboekt. Dat knappe resultaat wil men nu ook bevestigen tijdens een topwedstrijd buitenshuis.
Coach Thorup heeft alvast niet te veel redenen om te sleutelen aan zijn basiself en dat doet hij dan ook niet. Al wordt hij toch tot één wissel gedwongen. Zo komt nieuwkomer Amaro een eerste keer in de basiself om de naar Hamburg vertrokken El Ouahdi te vervangen. Voorts de gekende namen bij de Limburgers.
Notre XI. 🟣⚪ #ANDGNK pic.twitter.com/nptOVYPpRB
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) September 6, 2026
The team is set. Ready to conquer the capital. 👊#riseabove pic.twitter.com/lv9RvbLMko
— KRC Genk (@KRCGenkofficial) September 6, 2026
Kobe K