Romelu Lukaku kan vanavond zijn debuut maken bij Fenerbahçe, Leandro Trossard deed dit al bij Besiktas. De twee Belgische topspelers kozen dus voor Turkije. Gaan zij met hun teams de hegemonie van Galatasaray doorbreken? En wat vinden ze in Turkije van de komst van de Rode Duivels?
VoetbalNieuws ging eens polsen bij Kaan Bayazit, voetbaljournalist en kenner van het Turkse voetbal. Hij sprak over de komst van Leandro Trossard naar Besiktas. Daar zijn ze héél enthousiast over zijn transfer.
LEES OOK: ‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’
Lukaku en Trossard als sterren in Turkije“Over Trossard waren er heel veel positieve reacties. Hij wordt aanzien als een speler die gehaald wordt op een moment dat hij op zijn top is, gezien hij komt met een status als winnaar van de Premier League met Arsenal en Champions League-finalist. En hij speelde ook een sterk WK. Trossard wordt aanzien als een toptransfer. Hij is ook iemand die Besiktas heel erg nodig heeft, want ze hadden al jaren een gebrek aan kwaliteit op de linkerflank."
Over Lukaku zijn er meer twijfels. "Lukaku werd in verband gebracht met verschillende Turkse clubs, zoals onder meer Besiktas. Toen zijn naam werd gelinkt aan de Turkse clubs, waren er vooral negatieve reacties omdat hij het afgelopen seizoen bij Napoli zo goed als niets speelde door blessureleed. Daardoor waren er veel vragen over zijn fitheid. Dan heb je ook zijn leeftijd van 33 jaar, in combinatie met die blessure. De vraag is zo’n beetje: ‘kan hij het nog?’ De fans van Fenerbahçe zijn dus nog wat argwanend omtrent die transfer. Hij wordt wat aanzien als een speler die over zijn top heen is."
Zelf aanziet Bayazit de komst van Trossard en Lukaku naar de Turkse competitie als zeer positief. "Ikzelf ben ik tevreden met de komst van Trossard naar Turkije, maar 20 miljoen euro transferprijs is wel héél veel geld voor een club als Besiktas. Dat is toch veel voor een dertiger. Misschien zelfs te veel. Maar Trossard is een speler die nog een hoog niveau haalt, dus ik ben zeer positief over zijn komst naar Besiktas."
"Ik ben een grote fan van Lukaku en ik had hem graag bij Besiktas gezien. Hij kende al een mooie carrière, ook al waren er wat vreemde beslissingen de laatste jaren zoals onder meer dat vertrek bij Inter. Als men Lukaku rustig brengt de komende weken, dan denk ik dat Fenerbahçe na pakweg twee maanden een absolute topspits in de rangen heeft. In mijn ogen kan hij dan de beste spits worden in Turkije, beter dan Victor Osimhen van Galatasaray, Paul Onuachu van Trabzonspor en Dusan Vlahovic van Besiktas. Darwin Nunez komt er wellicht ook nog bij (op weg naar Trabzonspor, nvdr.). Dan heb je toch een competitie met veel grote namen in de aanval. Ergens vind ik het wel jammer dat hij niet naar Anderlecht is gegaan, zoals hij al jaren vertelt. Op zijn 33ste was dat toch hét moment."
Hoe kijken ze in Turkije naar de transfers van Romelu #Lukaku naar #Fenerbahçe en Leandro #Trossard naar #Besiktas? 👀 https://t.co/KkHvI3aeFj
— Claudio Reulens 💻⚽ (@CReulens) August 18, 2026
Fenerbahçe: laatste titel al 12! jaar geleden
Fenerbahçe is al jaren een club op drift. Al twaalf jaar geen titel, al achttien jaar geen Champions League. Besiktas wist wel nog regelmatig een titel te winnen. Galatasaray is ondertussen al vier jaar op rij kampioen. Gaat het dit jaar eindelijk weer eens een ander team worden?
"Vergeet Trabzonspor niet. Het heeft ook zwaar uitgehaald met Mo Salah, maar ze deden ook nog andere goede transfers zoals Sydney Cabral. Ze hadden al een leuke ploeg en deden het vorig jaar ook goed als nummer drie en ze wonnen de beker. Daar komt Darwin Nunez ook nog bij, samen met Paul Onuachu en nog een aantal andere jongens vormen ze een goed team."
"Fenerbahçe heeft op papier zoals altijd een heel sterke ploeg. Het is ook een héél dure ploeg, maar zij hebben een beetje de neiging om er dan geen toptrainer voor te zetten. Twee jaar geleden eindigden ze tweede met 99 punten, maar Galatasaray haalde er 102. De huidige trainer (İsmail Kartal, nvdr.) was er toen ook. Volgens mij hebben ze nu een beter elftal met spelers als Romelu Lukaku, Mason Greenwood, Milan Skriniar, Nathan Aké en Marco Asensio. Ze missen echter een topkeeper, want Ederson was vorig jaar absoluut niet goed. Die willen ze van de hand doen, maar die verdient elf miljoen euro per jaar…"
"Wat ook straf is: Fenerbahçe heeft 25 buitenlandse spelers in de kern en je mag er 14 hebben. Ze moeten dus nog af van maar liefst 11 buitenlandse spelers. Ze hebben een ongelooflijke brede kern, waar dus nog veel volk weg moet. Fenerbahçe heeft ook een oude ploeg, en dat is al jaren zo. Er zit weinig jeugd in deze selectie. Er zijn heel wat dertigers (16 van de 40 selectiespelers, nvdr.). Er is de vrees dat ze een te oude ploeg hebben."
"Besiktas heeft met Vincenzo Italiano volgens mij de beste coach in Turkije. Dat zal de doorslag moeten geven, want hun kern is niet van die grootorde van Fenerbahçe en Galatasaray. Ze missen in elke linie misschien nog wel een topspeler en wat spelers in de breedte. Met Amir Murillo en Hyeon-gyu Oh lopen er nog een oude bekenden voor jullie rond. Er zit echt wel talent in deze selectie, met een goede balans tussen jeugd en ervaring. Ze hebben ook veel minder dertigers in de kern."
"Galatasaray liet Mauro Icardi gaan en ze waren nog heel rustig op de transfermarkt. Dat is toch een verlies voor hen, hij moet nog vervangen worden. Er zijn geruchten dat Galatasaray problemen heeft met de cashflow, wat de heel rustige zomermercato zou verklaren. Dat zorgt toch voor onrust bij de fans. Het zou wel eens kunnen dat het dit jaar iemand anders is die na vier jaar Galatasaray kampioen zou kunnen worden."
Claudio Reulens