Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG heeft gekozen voor Ferran Torres en haalde de Spaanse aanvaller weg bij Barcelona. Daardoor lijkt De Ketelaere gewoon bij Atalanta te blijven.
LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça
Geen PSG voor De KetelaereDe Ketelaere kende vorig seizoen een eerder kleurloze campagne in Bergamo. Hij speelde steevast, maar het was allemaal wat te sober. In de Serie A bleef zijn productie beperkt. Nochtans heeft de 25-jarige aanvaller bij Atalanta al meermaals laten zien dat hij over uitzonderlijke kwaliteiten beschikt.
Op het WK met België was dat opnieuw duidelijk. De Ketelaere speelde met meer vertrouwen en liet zich gelden met enkele goals. Op het grootste podium bewees hij dat hij wedstrijden kan beslissen en dat zijn talent nog altijd onmiskenbaar is. Precies daarom wordt het komende seizoen zo belangrijk. Bij Atalanta kent hij de omgeving, de competitie en de speelstijl.
Topseizoen afwerken bij Atalanta
Een nieuwe transfer is voorlopig van de baan, waardoor hij zich volledig kan focussen op presteren. De vraag is vooral of hij eindelijk een volledig seizoen constant kan zijn. De Ketelaere beschikt over techniek, inzicht en een uitstekende linkervoet, maar moet vooral vaker beslissend worden. Dwingender. Meer doelpunten, meer assists en vooral meer impact in grote wedstrijden: dat is de volgende stap.
Een sterk seizoen bij Atalanta kan bovendien veel veranderen. PSG mag dan voorlopig geen optie zijn, andere Europese topclubs zullen ongetwijfeld opnieuw kijken. Het WK heeft alvast bewezen dat De Ketelaere kan schitteren wanneer het erop aankomt. Nu moet hij dat ook wekelijks in Bergamo tonen. Als dat lukt, kan dit zomaar het seizoen worden waarin hij definitief doorbreekt.
Claudio Reulens