Terwijl aartsrivaal Real Madrid al een waslijst aan grote namen binnenhaalde, hield FC Barcelona het relatief rustig op de zomermercato. Maar de Spaanse kampioen wil voor de deadline nog stevig uitpakken. Zo drukt men door voor de komst van Rodri.
De Catalanen kunnen opnieuw terugblikken op een uitstekend seizoen. In La Liga volgde Barcelona zichzelf op overtuigende wijze op als landskampioen. De voorsprong op Real Madrid bedroeg uiteindelijk 8 punten. Enkele maanden daarvoor won Barça ook al de Supercopa ten koste van zijn Madrileense aartsrivaal.
LEES OOK: 'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'
Gerichte aanwinstenEen jaartje eerder werden echter ook al de titel en Supercopa binnen gehaald. Toen deed Barcelona er evenwel nog een Copa del Rey en halve finale in de Champions League bovenop. Maar dit keer werd het al in de halve finales uit de Spaanse beker geknikkerd door Atlético Madrid. En ook in de UCL vormden Los Rojiblancos de boeman in de kwartfinales.
Hoewel er er zeker geen sprake is van een mislukt seizoen, waren de resultaten over het algemeen dus minder dan een jaartje eerder. Bovendien besloot de eeuwige rivaal om zwaar uit te pakken op de transfermarkt. En dus haalde ook Barcelona, dat opnieuw iets meer financiële slagkracht heeft, om ook enkele gerichte aanwinsten in huis te halen.
Nieuw bod op Rodri
Zo werd een aanzienlijk bedrag neergeteld voor Anthony Gordon, kwam youngster Jesse Bisiwu over van Club Brugge en tekende ook Karim Adeyemi in Catalonië. Maar het pronkstuk van de mercato moet nog volgen. Zo werkt Barça nadrukkelijk aan de komst van Rodri, kersvers wereldkampioen en verkozen tot MVP van het toernooi.
Aanvankelijk leek de middenvelder op weg naar ... Real Madrid. Maar het project van Barcelona sprak hem meer aan. De Catalanen moeten wel nog een akkoord met Manchester City vinden. Volgens The Times zal men weldra een nieuw bod van 60 miljoen euro neertellen. De Spaanse titelverdediger hoopt dat dit voldoende is om een doorbraak te vinden.
Kobe K