Ajax werd maandag bij de loting voor de eerste knock-outronde van de Europa League gekoppeld aan Red Bull Salzburg. De 31-jarige David Mendes da Silva speelde ooit drie seizoenen voor de Oostenrijkse club en is het eens met Frank de Boer dat Red Bull geen gemakkelijke tegenstander is.
"Hij zei volgens mij dat Ajax favoriet is, maar Salzburg niet mag worden onderschat. Dat klopt. Het is een lastige ploegâ€, aldus Mendes da Silva, tegenwoordig uitkomend voor het Griekse Panathinaikos, tegenover
De Telegraaf. "Salzburg is een geoliede machine en heeft in Roger Schmidt tactisch een heel sterke trainer."
"Op de eerste pass van Ajax zullen ze al druk zetten", vervolgt de zevenvoudig Oranje-international. "Het elftal is een beetje Borussia Dortmund in het klein, een geduchte tegenstander die risico neemt door met tien man af te jagen. Ik denk ook dat Ajax iets sterker is, maar makkelijk wordt het zeker niet. De snelheid in de omschakeling is een machtig wapen van Salzburg."