Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij lijkt de vice-kampioen en bekerwinnaar op dit moment verder te staan dan de titelverdediger. Union anticipeerde deze zomer immers al vroeg op de transfermarkt, al is het huiswerk nog niet helemaal af.
De dringendste vacature ontstond de voorbije dagen onder de lat, waar Union plots in nood kwam na het vertrek van Kjell Scherpen naar Ipswich. Vic Chambaere liet vorig seizoen wel al zien een betrouwbare doelman te zijn, maar alternatieven Giorgi Kavlashvili en Keo Boets hebben geen enkele ervaring op het hoogste niveau.
LEES OOK: 'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'
Union troefde heel wat clubs af voor KoffiDaardoor moest Union in allerijl nog op zoek naar een nieuwe doelman. De naam van de Japanse WK-ganger Keisuke Osano viel, maar de keuze lijkt uiteindelijk toch op Hervé Koffi gevallen te zijn. Volgens La Dernière Heure heeft de ex-doelman van Moeskroen en Charleroi zelfs donderdag al zijn handtekening gezet.
Koffi zal dit seizoen gehuurd worden van RC Lens, waarbij Union ook over een aankoopoptie zou beschikken. Daarmee slaan de Brusselaars een fraaie slag, want vorig seizoen ontpopte de Burkinees zich tijdens een uitleenbeurt aan Angers nog tot één van de beste doelmannen van de Ligue 1.
Union sloeg snel toe
Daardoor was er deze zomer ook heel wat interesse voor Koffi. Verschillende clubs uit de vijf grote Europese competities zouden gepolst hebben, terwijl hij bij 'een prestigieuze club' zelfs de prioriteit was. Die club moest echter eerst nog verkopen voor ze in actie konden schieten.
Daar heeft Union van geprofiteerd om Koffi bliksemsnel weg te kapen. De 29-jarige zou overtuigd zijn door de sportieve garanties die hij in het Dudenpark kreeg. Die bezorgen hem mogelijk dinsdag al een basisplaats in de Champions League-voorrondewedstrijd tegen Bodø/Glimt. Vrijdag tegen Club speelt Chambaere wel sowieso nog.
Jannick Lanckriet