Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC Napoli verwacht. Of hij daar lang zal blijven is echter een ander paar mouwen. Zijn zaakwaarnemer stuurt alvast op een breuk met de Italiaanse club.
Nadat hij de Napolitanen in 2025 aan de Scudetto had geholpen, waren de verwachting omtrent Lukaku opnieuw erg groot bij Napoli voor voorbije jaargang. Maar daags voor de start van de Serie A sloeg het noodlot onverbiddelijk toe. Tijdens een oefenwedstrijd viel de spits zwaar geblesseerd uit.
Maandenlang stond hij noodgedwongen aan de kant. Begin dit kalenderjaar leek zijn rentree echter in de maak. De comeback moest echter snel weer uitgesteld worden. En nadat Lukaku als invaller toch minuten kon maken, volgde een nieuwe terugval. Met oog op het WK besloot hij dan ook drastisch in te grijpen.
LEES OOK: 'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'
Napoli kiest voor HøjlundZo trok Lukaku naar België om er te revalideren met een aangepast programma. Dat was echter niet naar de zin van zijn werkgever, die hem terug in Italië verwachtte. Hierdoor ontstond een conflict tussen club en speler. Uiteindelijk kreeg Lukaku ook een boete, maar werd de strijdbijl begraven na een goed gesprek.
Op het WK bewees de Rode Duivel als luxe-invaller bovendien dat hij nog steeds een spits van topniveau is. Maar in zijn afwezigheid deed ook vervanger Rasmus Højlund het erg goed in Napels. De club besloot dan ook om de Deen definitief over te nemen van Manchester United. Een investering van zo'n 40 miljoen euro.
Onacceptabele situatie
Zoveel geld betaalt men natuurlijk niet voor een bankzitter. En dus dreigt Lukaku ook bij Napoli in een invallersrol te belanden. Daar wil zaakwaarnemer Federico Pastorello echter niets van weten. "Het kan niet dat Romelu tweede keuze is. Romelu is een buitengewone speler en dat heeft hij bewezen. Hij is één van de meest productieve spitsen ter wereld. Zo’n situatie zouden we niet kunnen accepteren", klinkt het bij de Italiaanse tak van 'Sky Sports'.
Een transfer lijkt dus in de maak voor de ervaren Belg. "Deze situatie creëert een soort impasse. De transfermarkt voor de spitsen zit nog op slot. Meestal komt dat met een domino-effect. Romelu zal alleszins niet blijven waar hij niet gewenst is", aldus Pastorello. Van concrete aanbiedingen op Lukaku, die sowieso zijn carrière wil afsluiten bij RSC Anderlecht, lijkt voorlopig nog geen spraken.
Romelu #Lukaku’s agent (Federico Pastorello) to Sky: “It’s not the time to spread and to cut the salary yet…”. Big Rom’s contract with #Napoli expires in 2027 and is currently earns €8M/year. #transfers pic.twitter.com/YPgvo7Fl0Z
— Nicolò Schira (@NicoSchira) July 24, 2026
Kobe K