KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de Deen er lang zal mogen samenwerken met Konstaninos Karetsas. De Griekse smaakmaker is immers op weg naar een absolute toptransfer.
Het talent van de Griekse international staat al jaren buiten kijf, ook bij de jeugdploegen liet Karetsas geregeld de monden openvallen. Nadat hij bij Jong Genk zijn eerste stappen in het profvoetbal had gezet, volgde dan ook snel zijn debuut bij de Genkse hoofdmacht. Uiteindelijk brak de spelmaker onder de vleugels van Thorsten Fink ook helemaal door.
Karetsas, die op amper 17-jarige leeftijd debuteerde bij de Griekse nationale ploeg en daar meteen indruk maakte, had het afgelopen seizoen wel lastig om te bevestigen. Al zijn zo'n ups en downs logisch bij zo'n jonge knaap. En uiteindelijk vond hij zijn gewenste vorm weer helemaal terug. Zo was Karetsas opnieuw één van de grote smaakmakers op de Belgische velden.
LEES OOK: 'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'
Dortmund dringt aanZijn prestaties bleken uiteindelijk niet voldoende om Genk alsnog naar Europees voetbal te leiden. Maar de jongeling heeft zich wel serieus in de kijker kunnen spelen. Verschillende ploegen toonden inmiddels interesse. De voorbije dagen raakte echter bekend dat vooral Borussia Dortmund doordrukt. De Duitse vicekampioen heeft van Karetsas een toptarget gemaakt.
Oud-speler en manager Lars Ricken werd tijdens zijn persmoment dan ook gevraagd naar een stand van zaken. Hij wou echter niet te diep op het dossier ingaan. "Hij is een jonge speler die een langlopend contract heeft bij een andere club. En ik zal geen commentaar geven over spelers van een andere club, dat is het enige juiste", hield hij het diplomatisch bij Ruhr24.
Genk houdt been stijf
Ondertussen bevestigt de Duitse tak van Sky Sports wel dat Dortmund compleet is. Men weet dat de eerdere aanbiedingen telkens werden afgeblokt door Genk. Nochtans was daar minstens eentje bij die het Limburgse clubrecord zou verbreken. Racing weigert voorlopig af te stappen van de vraagprijs van zo'n 35 miljoen euro. Vooralsnog te veel voor Dortmund, maar sportief directeur Ole Book blijft aandringen om tot een doorbraak te komen.
Kobe K