Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

400
Infantino breekt stilte:

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde Staten. De aanloop naar dat duel wordt verstoord door de soap rond de opgeheven schorsing van Folarin Balogun. Intussen kwam Gianni Infantino via de officiële kanalen van de FIFA met een opvallend statement op de proppen.

Na zijn rode kaart tegen Bosnië en Herzegovina ging iedereen ervan uit dat Balogun op het strafbankje zou zitten tegen de Belgen, maar in een ongeziene plottwist besloot de FIFA plots om de Amerikaanse topschutter louter een voorwaardelijke sanctie op te leggen. Zowat iedereen schreeuwt moord en brand over de beslissing van de FIFA, te meer omwille van de inmenging van het Witte Huis.

LEES OOK: Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Infantino breekt stilte

Intussen gaf president Donald Trump zelf ook toe dat hij contact opnam met Infantino, die dus niet anders kan dan die berichtgeving eveneens te bevestigen. Al is er van politieke druk volgens hem geen sprake. "Ik wil graag een fundamenteel principe van de FIFA herhalen. De gerechtelijke organen van de FIFA zijn onafhankelijk, opereren autonoom en passen de tuchtwet van de FIFA toe", luidt het.

"Ze beslissen zaken op basis van de toepasselijke regelgeving en de specifieke feiten die voorliggen. Hun onafhankelijkheid is essentieel voor de geloofwaardigheid en integriteit van het voetbal, en dit moet altijd worden gerespecteerd", vervolgt Infantino zijn bizar betoog. "Ja, ik bespreek regelmatig zaken over het WK met de president, en in deze kwestie kreeg ik van hem inderdaad een telefoontje."

Druk van Trump?

"Net zoals ik telefoontjes ontvang van staatshoofden, functionarissen en zakelijke leiders uit de hele wereld, over vele verschillende onderwerpen. Tijdens ons gesprek heb ik hem uitgelegd dat er een juridisch proces liep met betrekking tot de onafhankelijke gerechtelijke organen van de FIFA, en dat de zaak op zijn tijd zou worden beslist door de bevoegde organen. Zo werkt het systeem van de FIFA".

"Dat is een principe dat ik altijd zal handhaven. Ik lees de besluiten van de tuchtcommissie. Soms verrassen ze me. Soms ben ik het ermee eens, soms niet. Wat ik evenwel altijd doe, is hun autonomie respecteren. Mijn eigen mening is irrelevant. Respect voor onafhankelijke instellingen en de rechtstaat is wat onze integriteit en geloofwaardigheid op ieder moment beschermt", besluit de FIFA-baas.

Denkt u dat de Belgen zullen doorstoten naar de kwartfinale?

Meest recent

Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

0
0
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

0
0
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

18
18
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

128
128
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

55
55
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

49
49
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

98
98
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

57
57
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

39
39
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

141
141
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

28
28
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

110
110
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

136
136
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

18
18
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

92
92
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

27
27
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

48
48
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

117
117
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

70
70
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

74
74
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

140
140
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

155
155
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

167
167
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

517
517
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

45
45

Meer sportnieuws