Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de dubbel binnen, maar zal nu voor het tweede jaar op rij géén Europees voetbal kunnen binnenhalen. Patrick Goots voorspelt niets goed.
Coach Joseph Oosting werd ontslagen en Faris Haroun neemt voorlopig de honneurs waar. De afgelopen weken kreeg Antwerp flinke uppercuts in de Europe Play-Offs. De supporters binnen ook te morren.
LEES OOK: 'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'
Pas over tien jaarGoots ziet de kloof groter worden tussen Antwerp en de top. “Ik dacht aan een termijn van twee à drie jaar, maar zoals ik het nu zie (fronst de wenkbrauwen) zou dat wel eens véél langer kunnen zijn. Club Brugge en mogelijk ook Union gaan weer die vetpotten van de Champions League binnenhalen, terwijl Antwerp blijft zoeken naar geld.”
Directeur Marc Overmars liet weten dat Antwerp over twee a drie jaar weer met de top kan meedoen, maar Goots ziet het somber in. The Great Old krijgt klappen. “Het kan wel eens een jaar of tien duren vooraleer deze kloof gedicht wordt. Dit hadden we drie jaar geleden – na de titel in Genk – niet zien aankomen.”
Overname RAFC
Goots liet zich ook even uit over de toekomst van de club. Er wordt gesproken over een overname. “Euhm, ik hoop het, maar da’s lang geen zekerheid. We horen ook tal van geruchten in verband met de overname van de club. Er zullen ongetwijfeld gesprekken gaande zijn, maar het moet wel vrij snel gaan.”
Ook achter de schermen met er duidelijkheid komen, vindt Goots. “Antwerp moet transfers gaan doen en nu ook nog eens een nieuwe trainer aanstellen. Wat met CEO Sven Jaecques - gaat hij blijven? De club moet zo snel mogelijk communiceren over de bedoelingen, want nu blijft iedereen in het ongewisse”, citeerde GVA.
Stephan Calander