Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, terwijl Thorgan Hazard nog altijd mee bovenin draait in de topschutterstand. Toch zou RSC Anderlecht een echte goalgetter kunnen gebruiken. Of dat volgend seizoen Keisuke Goto wordt, valt echter steeds meer te betwijfelen.
Wegens een gebrek aan perspectieven werd Goto afgelopen zomer, toen ook Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog rondliepen in het Lotto Park, bij STVV gestald. Daar was de 20-jarige Japanner sindsdien goed voor 12 treffers en zeven assists in 33 optredens, maar vermits de deal geen aankoopoptie bevat lijkt een verlengd verblijf in Stayen zo goed als uitgesloten.
LEES OOK: Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip
Jackpot voor RSCADat betekent weliswaar niet per definitie dat Goto terugkeert naar Neerpede, waar hij tot medio 2028 vastligt. Tenslotte valt het niet uit te sluiten dat de Brusselaars besluiten om het ijzer te smeden wanneer het heet is en dus meteen te cashen op de drievoudig international. Te meer mocht hij zich straks ook in de kijker spelen op het WK. Al blijkt Goto nu reeds gegeerd.
"Zijn prestaties hebben de aandacht getrokken van clubs in grotere competities. Teams uit de Bundesliga en de Premier League volgen hem op de voet en zouden de komende weken een bod kunnen uitbrengen", is er volgens Le Soir aan gegadigden nu al geen gebrek. Interesse die dus alleen maar zal toenemen indien Goto effectief een WK-ticket in de wacht sleept.
Dilemma rond Goto
Het zou zijn marktwaarde, die momenteel op acht miljoen wordt geschat, alleen maar verder opkrikken. Centen die goed van pas komen voor Anderlecht, waar de toekomstig TD heel wat werk aan de winkel heeft op inkomend gebied. Wellicht is het ook aan hem om in dit lastige dossier de knoop door te hakken. Mede daarom dringt de tijd om die vacature eens te vullen.
Hoe dan ook zorgt Goto voor een dilemma, want sportief vlak kan de recordkampioen hem eveneens gebruiken. De kans dat Vazquez een herkansing krijgt oogt gering, terwijl Danylo Sikan evenmin de toekomstige nummer negen lijkt. Al biedt ook Goto ondanks zijn succesvolle passage in Sint-Truiden geen enkele garantie diep in de punt. Toch maar verkopen dus?
Arne Decraene