Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

door
Garcia krijgt duidelijke boodschap:

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie bekend gemaakt moet worden. Tijdens een stage in de Verenigde Staten krijgt bondscoach Rudi Garcia nog een laatste gelegenheid om enkele zaken uit te testen.

Daar zal Garcia mogelijk toe verplicht worden, want er heerst momenteel een blessuregolf onder de Duivels. Ook op het middenveld zal het wellicht puzzelen worden. Youri Tielemans ligt in de lappenmand en Kevin De Bruyne zal ook nog niet op zijn beste niveau zijn na een lange afwezigheid.

LEES OOK: ‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Keita maakt grote indruk

Daardoor ligt er misschien een kans voor een nieuwkomer. Dat zou bijvoorbeeld Mandela Keita kunnen worden. De 23-jarige middenvelder maakt de laatste weken grote sier bij Parma in de Serie A. Hij was bovendien al eens Rode Duivel, in oktober 2023 onder Domenico Tedesco.

Bij DAZN spreekt hij over de nationale ploeg. "Ik ben Belg en ik ben daar heel trots op. Ik wil ooit een WK spelen", maakt hij duidelijk. "Ik wil zeker geselecteerd worden. Ik denk dat elke jonge speler dat wil, maar iedereen op zijn tijd. Als het gebeurt, oké. Als het niet gebeurt, knop omdraaien en verder werken."

Nog niets gehoord van Garcia

De concurrentie op het middenveld blijft immers enorm. Vaste waarden als Onana, Raskin en Vanaken zijn wel nog fit, terwijl in het recente verleden ook al jongens als Mokio, Heynen, Vanhoutte en Witsel opgeroepen werden door Garcia.

Bovendien hoorde Keita nog niets van de bondscoach. "Eerlijk gezegd maak ik me daar geen zorgen over", blijft hij echter rustig. "Het is niet de taak van de bondscoach om elke speler persoonlijk te sturen dat hij misschien in de selectie zal zitten. Voor mij maakt dat niet uit."

Moet Keita in maart zijn kans krijgen?

Meest recent

Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

11
11
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

58
58
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

101
101
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

48
48
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

162
162
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

159
159
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

24
24
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

93
93
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

180
180
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

238
238
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

156
156
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

230
230
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

316
316
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

465
465
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

287
287
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

100
100
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

59
59
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

75
75
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

84
84
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

46
46
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

86
86
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

220
220
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

140
140
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

195
195

Meer sportnieuws