Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het seizoen. Op het veld van Atlético Madrid hoopt de Belgische vicekampioen zich namelijk te plaatsen voor de 1/8ste finales van de Champions League. Uitkijken dus naar hoe coach Ivan Leko zijn basiself zal schikken.
De Bruggelingen konden zich voor de derde keer op vier jaar tijd plaatsen voor de knock out-fase van het meest prestigieuze clubtoernooi ter wereld. Met een verdienstelijke 10 op 24 legde Blauw-Zwart beslag op de 19e plaats in de eindstand van de League Phase. Vijf plaatsjes beter dan een jaar eerder.
LEES OOK: 'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'
Statement in heenmatchBlauw-Zwart hoopt nu om net als vorig seizoen te kunnen doorstoten naar de 1/8ste finales. Daarvoor schakelde het een jaar geleden Atalanta BC uit in de tussenronde. Dit seizoen is de opdracht op papier toch wat lastiger. Zo zullen de Bruggelingen moeten afrekenen met Atlético Madrid.
De huidige nummer vier uit La Liga was voor aanvang van het tweeluik de grote favoriet. Maar in de heenmatch wist Club een stevige vuist te maken. Ondanks een 0-2-achterstand aan de rust, sleepte Blauw-Zwart een 3-3-gelijkspel uit de brand. Het kan dinsdag dus nog alle richtingen uit.
Vervanger Onyedika gezocht
In ieder geval gaat Club een zware avond tegemoet in het Metropolitano-stadion. Het plannetje van Leko zal dus moeten kloppen. Maar hij mist wel een belangrijke kracht. Raphael Onyedika, één van de uitblinkers in de heenmatch, is immers geschorst. De trainer beweerde echter dat hij 3 à 4 alternatieven in gedachten heeft.
De meeste waarnemers zijn het er echter over eens dat Félix Lemaréchal allicht de voorkeur zal krijgen. Dan zou Aleksandar Stankovic een iets lagere rol opnemen. Een andere optie is om Christos Tzolis centraal te zetten. Al zou dat wel erg aanvallend en risicovol zijn. In ieder geval wordt Carlos Forbs, die de heenmatch miste, weer in de basis verwacht. Voorin behoudt Nicolo Tresoldi normaal gezien de voorkeur op Romeo Vermant.
De mogelijke basiself:
Mignolet; Sabbe, Ordoñez, Mechele, Seys; Stankovic, Lemaréchal, Vanaken; Forbs, Tresoldi, Tzolis
Kobe K