Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

door
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, weten de Limburgers opnieuw wat verliezen is. Zo ging een pover Racing met zware 0-3-cijfers onderuit tegen een uiterst gretig Standard.

In de voorbije weken leek de ommekeer ingezet in de Cegeka Arena. Met drie opeenvolgende zeges in de competitie mengde Genk zich weer volop in de strijd om Play-Off I. Daarnaast won Racing in 2026 tot dusver al zijn Europa League-duels. Donderdag nog werd Dinamo Zagreb over de knie gelegd met 1-3.

Het vertrouwen bij de Limburgers was dus aanwezig voor het duel tegen de Rouches. Bovendien kon Genk mits een overwinning naar een voorlopig vierde plaats klimmen. Maar Genk begon erg matig aan de partij en werd meteen overbluft door een sterk Standard, dat na twee knappe goals op 0-2 de rust kon ingaan.

LEES OOK: Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

Fouten uit verleden

Na de pauze kwam de thuisploeg beter voor de dag. Maar veel uitgespeelde kansen leverde dat niet op. De Rouches daarentegen toonden, zich dodelijk efficiënt. Toen Adnane Abid er na een pijlsnelle counter 0-3 van maakte, konden de boeken helemaal dicht en bleef Genk achter met een stevige kater.

Achteraf zocht coach Nicky Hayen dan ook naar oorzaken voor deze pijnlijke off-day. "Op op voorhand dat we de intensiteit van Standard moesten matchen, en dat hebben we niet gedaan", klonk het bij Sporza. "We vallen een klein beetje terug in de fouten die we in het verleden gemaakt hebben. Helaas zijn er van die dagen bij die je wil voorkomen, maar we winnen samen en we verliezen samen."

Strijd nog niet gestreden

Door deze nederlaag liet Genk peperdure punten liggen in de strijd om de top zes. Én het liet Standard hierdoor weer terug in de race komen. De Rouches hijgen plots met amper één puntje achterstand in de nek van de Limburgers. Desondanks blijft Hayen strijdvaardig. "Het is jammer wat er vandaag is gebeurd, maar de race naar Play-Off I is helemaal nog niet afgelopen. Volgende week is een must-win-game (tegen AA Gent, red.) en daarna volgen nog moeilijke wedstrijden tegen La Louvière, STVV en Union."

Genk haalt alsnog de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

27
27
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

58
58
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

69
69
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

44
44
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

253
253
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

41
41
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

165
165
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

94
94
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

52
52
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

177
177
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

36
36
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

219
219
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

186
186
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

33
33
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

359
359
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

120
120
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

56
56
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

91
91
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

57
57
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

289
289
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

415
415
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

91
91
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

505
505
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

143
143
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

724
724

Meer sportnieuws