Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

door
Courtois onomwonden:

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ook hoge ogen gooien op het WK met de Rode Duivels. De doelman kan nu echter al van een straffe carrière spreken. Op de kanalen van zijn club blikte hij alvast terug op enkele hoogtepunten.

De inmiddels 33-jarige doelwachter is een product van de gerenomeerde keepersopleiding bij KRC Genk. Daar brak hij destijds ook door. Lang zou Courtois echter niet voor Genk spelen. Chelsea FC dokte immers de nodige miljoenen voor hem neer. De Blues verhuurden hem wel meteen aan Atlético Madrid.

Bij Los Rojiblancos zette de doelman zich ook op de Europese kaart. Hij keerde dan ook door de grote poort terug naar Chelsea. Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij op Stamford Bridge ging Courtois opnieuw in Madrid aan de slag. Dit keer bij Real. Daar is hij al jaren één van de vaste steunpilaren.

LEES OOK: ‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Supersave in UCL-finale

Op zijn palmares staan inmiddels landstitels bij elke club waar hij voor speelde. Hij won meermaals de Champions League, tal van bekers, de Europa League, ... . Met België pakte Courtois de bronzen medaille op het WK 2018. Om maar te zwijgen van de vele individuele onderscheiding die hij doorheen de jaren ontving.

Maar wat was nu de moeilijkste redding in zijn carrière tot dusver? "Die tegen Sadio Mané (Liverpool) in de Champions League-finale van 2022 in Parijs. Hij sneed naar binnen en ik zette een stap naar links, waardoor ik mijn hele lichaam naar rechts moest gooien om de redding te maken. Het was echt moeilijk. Ik raakte de bal nog net en die kwam tegen de paal", klinkt het bij 'Real Talks'.

Duivels op WK en debuut bij Genk

Op de vraag naar wat zijn meest memorabele wedstrijden waren, verwees Courtois naar enkele uiteenlopende momenten. "Uiteraard die finale van 2022, mijn eerste Champions League-winst. Ook de terugwedstrijd in de halve finales tegen Manchester City die we toen wonnen. Met België de match op het WK tegen Brazilië die we met 2-1 wonnen en ons zo plaatsten voor de halve finales. Dat was heel speciaal. Als laatste zou ik zeggen mijn eerste wedstrijd voor Genk. Ik was toen 16 en dat was feitelijk de start van mijn carrière. Dat is ook één van mijn favoriete matchen."

Courtois is de beste Belgische doelman ooit ...

Meest recent

"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

2
2
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

26
26
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

85
85
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

126
126
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

61
61
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

105
105
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

363
363
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

46
46
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

85
85
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

34
34
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

444
444
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

531
531
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

190
190
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

334
334
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

223
223
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

240
240
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

238
238
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

475
475
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

516
516
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

415
415
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

201
201
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

490
490
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1223
1223

Meer sportnieuws